Siverek Yunus Emre Ortaokulunda TÜBİTAK Fuarı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde TÜBİTAK tarafından desteklenen bilim fuarında Yunus Emre Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı 42 proje sergilendi.

Fen ve Teknoloji, Matematik, Türkçe, Bilişim Teknolojileri, Sosyal Bilgiler gibi alanlarda toplam 42 projenin sergilendiği fuarın açılışına İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul idarecileri, öğretmenleri ve öğrenciler katıldı. Öğrencilerin kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yapabilecekleri, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturulmasının amaçlandığı Bilim Fuarında sergilenen 42 proje katılımcıların ilgi odağı oldu.

TÜBİTAK tarafından gönderilen 5 bin TL ile bilim fuarına 42 proje hazırlandığını ifade eden Yunus Emre Ortaokul Müdürü Mahmut Kışlar yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “TÜBİTAK tarafından desteklenen bilim fuarında öğrencilerimizin hazırladığı 42 proje katıldı. Öğrencilerimizin projelerini hazırlamasında büyük emek veren öğretmenimiz Emrah Temizsoy’a teşekkür ederim. Bilim fuarımızın açılışında büyük emekleri var”

İlgi gören projelerden ön plana çıkan engelli ve yaşlılar için Arafat dağına teleferik projesi oldu. 7. Sınıf öğrencisi Kubilay Dağlıkan, proje ile kutsal topraklarda Arafat Dağı’na gitmek isteyenlerin rahatlıkla gidebileceklerini söyledi.

Zehra İnal ve Şeyda Kılıç isimli 8. sınıf öğrencileri ise ilçedeki işsizlik sorunuyla ilgili hazırladığı projede yatırım eksikliğini vurguladılar.

siverek-yunus-emre-ortaokulunda-tubitak-fuari (2) siverek-yunus-emre-ortaokulunda-tubitak-fuari (3)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Üzerine Sıcak Su Dökülen Çocuk Yaralandı - Kısa Kısa

-İşyerinde hırsızlık iddiası Siverek ilçesi Ayvanat mahallesinde bir işyerinde hırsızlık meydana geldiğini iddia eden bir kişi polis karakoluna başvurdu. Polis merkezini arayarak şikâyetçi olan N.D. isimli vatandaş 12. Sokakta bulunan işyerini akşam saatlerinde kapatarak eve gittiğini söyleyerek, “Sabah geri döndüğümde işyerimin kapısı açıktı. İşyerimi kontrol ettiğimde bir miktar sigara ve […]