Fettahlı: Ziraat Bankasında Kredi Sorunu Çözüldü

Siverek ilçesinde Ziraat bankasının çiftçilerin kredi taleplerine şehir dışından gayrimenkul ipotek istediği iddiası üzerine konu Meclis gündemine taşınmıştı.

MHP Siverek İlçe Başkanı Mustafa Fettahlı, çiftçileri ziyareti sırasında konunun gündeme geldiğini, konuyu genel merkeze ilettiğini ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın tarafından soru önergesi şeklinde Meclis’e taşınan Ziraat Bankası kredilerinin çözüme kavuşturulduğu söyledi.

Soru önergesinde Edip Semih Yalçın, Siverek Ziraat Bankası’nın yaklaşık 7-8 yıl önce bir memur tarafından yapılan usulsüzlükler nedeniyle çiftçilere, esnaflara özel şirketlere kredi vermediği, ancak Siverek dışındaki diğer illerden ipotek vermek kaydıyla kredi kullandırdıkları; gerekçe olarak da Siverek içinden aldıkları ipotekli yerlerin satışında sıkıntı yaşadıklarını beyan ettikleri söylenmektedir. Bu durum Siverek’te yaşayan çiftçinin, esnafın ve faaliyet gösteren özel şirketlerin önünün kesmektedir. Ayrıca Ziraat Bankası’nın bu tutumu Siverek ilçemize yatırım yapmak isteyen girişimci firmaların güvenini olumsuz etkilemektedir açıklamasında bulunmuştu.

Yalçın, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na Ziraat Bankasının Siverek’te uyguladığı uygulamanın nedenlerini sormuştu.

MHP Siverek İlçe Başkanı Mustafa Fettahlı yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Bizim için memleket sorunu evimizin sorunu gibidir. Siverek sorunlarının çözümü için halkın öneri ve istemlerine halkın kendi taleplerinin karşılanmasında dün olduğu gibi bu günde, yarında kapım tüm Siverek halkına açıktır, biz bu memleketin çocuklarıyız, bu memleket için ne yapsak azdır”

Çiftçiler yaptığı açıklamada, “MHP Siverek İlçe Başkanı Mustafa Fettahlı’ının çabaları meyvesini verdi. Kredi almak isteyen biz çiftçilere diğer bankalar gibi kapısını açan Siverek Ziraat Bankası bu kararıyla yaklaşık 7 yıldır uyguladığı haksız uygulamaya da son vermiş oldu” dediler.

 

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Şükrü Dolaş Sordu, Yazar Güney Utku Cevapladı

Sitemiz Siverek Son Haber ve Gazetemiz İrfan’nın Başyazarı Gazeteci Şükrü Dolaş, Siverekli Genç Roman Yazarı Güney Utkun Yapmış Olduğu Röportajı Yayımlıyoruz. Gazeteci-Yazar Şükrü Dolaş sordu, ilk baskısı 20 bin adet basılan roman edebiyat çevrelerinde tam not alırken, yaklaşık 2 yıl süreli bir çalışmayı kitaplaştırıp AŞK-I RANA isimli eserini okurlarıyla buluşturan […]