Şair İbrahim Rafet Ortaokulunda Bilim Fuarı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde TÜBİTAK tarafından desteklenen bilim fuarında Şair İbrahim Rafet Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı 34 proje sergilendi.

Fen ve Teknoloji, Matematik, Türkçe, Bilişim Teknolojileri, Sosyal Bilgiler gibi alanlarda projelerin sergilendiği fuarın açılışına Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, Şanlıurfa AK Parti Milletvekili Adayı Yıldız Konal Süslü, Milli Şube Müdürü Cebrail Saruhan, bazı daire müdürleri, dernek temsilcileri, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Öğrencilerin ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yapabilecekleri, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturulmasının amaçlandığı Bilim Fuarında sergilenen projeler, katılımcılardan büyük ilgi gördü.

TÜBİTAK tarafından gönderilen 5 bin TL ile bilim fuarına farklı projelerin hazırlandığını, öğrencilerin oldukça başarılı çalışmalar yürüttüğünü, öğrencileri ile gurur duyduklarını ifade eden Şair İbrahim Rafet Ortaokul Müdürü Mehmet Çiftçi yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “TÜBİTAK tarafından desteklenen bilim fuarında öğrencilerimizin hazırladığı 34 proje katıldı. Öğrencilerimizin projelerini hazırlamasında çaba sarf eden koordinatör öğretmenimiz Türkan Çetiner Dümbülü ile emeği geçen diğer öğretmenlerimize teşekkür ederim. Güzel bir etkinlik oldu, çocuklarımızın farklı yönlerini de ortaya çıkarmış olduk.” (Haber: Cuma Sarı)

sair-ibrahim-rafet-ortaokulunda-bilim-fuari (2)

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek'te Engelliler Haftası Etkinlikleri

Siverek Belediyesi çalışanları, “Engeliler Haftası” etkinlikleri kapsamında engeliler derneği ile rehabilitasyon eğitim merkezini ziyaret etti. Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Postacı ile beraberindekiler, dernek ile rehabilitasyon merkezindeki eğitim alan engellilere karanfil dağıttı, sorunlarını dilendi. Postacı, yaptığı açıklamada, belediye olarak engellilere sosyal aktiviteler sağlamak amacıyla çeşitli çalışmalar yaptıklarını söyledi. Ziyarette engellilerin sorunlarını dinlediklerini hatırlatan […]