Demirtaş, Şanlıurfa’da Halka Hitap Etti

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, asgari ücretin bin 800 TL olması halinde bile açlık sınırının altında kaldığını söyledi.

Şanlıurfa Topçu Meydanında halka seslenen HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, gerçek bir emekçi partisinin ancak Türkiye’de emekten yana bir politika yürütebileceğini ifade ederek,” En az emekli aylığı bin 800 TL olsun dediğimizde alay ediyorlar. Oysa önerdiğimiz rakamlar açlık sınırının bile altındadır. Siz bin 800 TL alsanız bile ailenizden biri çalışırsa en az 3 bin lira girince eve açlık sınırından çıkmış oluyorsunuz. Biz diyoruz asgari ücreti, emekli aylığını arttırıyoruz diyoruz, gülüyorlar. Biz vatandaşın üzerindeki yükü kaldıracağız” dedi.

Gençlere seslenen Demirtaş, “Onların tahriklerine gelmeden 7 Haziran seçimlerine gitmeliyiz. Zenginler yatlar için mazotu 1 liraya alırken fakir çiftçimiz 4 liraya mazot alıyor. Gerçek bir halk partisi ile bu adaletsizliğe son vereceğiz hep birlikte, HDP sizin gücünüz, sizin desteğinizle kazanırsa, Allah’ın izniyle vergi adaletini biz sağlayacağız. Yoksulun hakkını hiçbir parti sizin kurduğunuz bu parti kadar savunamaz. Bu partiyi siz kurdunuz, sizler var ettiniz” dedi.

demirtas-sanliurfada-halka-hitap-etti (2) demirtas-sanliurfada-halka-hitap-etti (3)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Gönüllüler Okul Boyamaya Devam Ediyor

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bir grup gönüllü öğretmen, köy okullarında başlattığı boyama çalışmalarına devam ediyor. Öğretmenler çalışma kapsamında Erkonağı köyündeki okulu boyadı. Türk Eğitim Sen Siverek Şubesi tarafından ‘Her Okul Bizimdir” kampanyası kapsamında okul boyama çalışmaları devam ediyor. Sendika üyesi ve gönüllü öğretmenlerden oluşan 25 kişilik ekip Siverek’e 25 kilometre uzakta bulunan […]