Kızım

”Kızım sen daha doğmadın. Belki hiç doğmayacaksın da.. Korkum odur ki doğup büyüdükten sonra ‘keşke bana da sorsaydılar bu dünyaya gelmek istiyor musun’ diye bir soru sorman.. Öyle olursa şayet kızım, katlanılmaz olursa yaşam, içinden çıkılmaz bir hal alırsa yaşadıkların.. Elini yüreğinin üzerine götür.. Kalbini dinle.. Hiçbir baba kalbine dokunan kızını yalnız bırakmaz unutma..
Kızım sen daha doğmadın. Olur da doğarsan şayet adını ne koyacağımı hiç düşünmedim. Çünkü ben hep bir oğlumun olmasını hayal ettim. Bu yüzden bana kızma. Ama doğarsan hiç üşenmeden sana en güzel adı koymak için uğraşacağım.. Kızım… Biliyor musun? Kızım demek bile ben de acayip bir gülümseme hissi, harika bir sıcaklık duygusu içimde..

Kızım sen doğarsan eğer.. Ben her gece şiir yazamam sanırım.. Gelip üstünü örtmek, yanaklarına usulca buseler kondurmak benim için en güzel şiirlere bedel olur.. Kızım sen olursan belki ileride makyajına, ojene, şuyuna buyuna karışır kızarım. Katlanılmaz olurum bazen belki.. Bazen de sen dayanılmayacak hale getirirsin belki beni. Ama kızım sana elim kalkmaz..
Dünyanın tüm yükü omuzlarımda olsa da umurumda olmaz, dünyamın tüm süsüne bakıp.. Yani kızım, fotoğraflarına baktığımda tüm dertlerimi unuturum..
Şâirin de dediği gibi bu dünyada yaşamak zor kalbi olana! Ama sen yine de gel kızım..”

-Gibi hayaller canlanıyor gözlerimde sevda dendiği vakit…

Cuma Yüksel

Twitter | https://twitter.com/cumayksl
Facebook | http://www.facebook.com/cuma.yuksel3

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Yıldız Konal Süslü Ev Ziyaretlerinde

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı Yıldız Konal Süslü, seçim çalışmaları kapsamında çalışmalarını sürdürüyor. Seçim çevresi Siverek ilçesinde ev ziyaretlerini sürdüren Milletvekili adayı Konal Süslü, AK Parti olarak her zaman aileyi önemsediklerini söyledi. AK Parti olarak her zaman kadınlara, çocuklara, yaşlılara önem verdiğini ve destek olduklarını belirten AK Parti Şanlıurfa Milletvekili […]