Evlerinin Bahçelerinde Yetiştirdikleri Fideleri Satıyorlar

Şanlıurfa’nın Siverek ilçe merkezinde yaşayan bir gurup vatandaş evlerinin bahçelerinde yetiştirdikleri yüzlerce sebze fidesini satarak aile bütçelerine katkı sunuyorlar.

İlçenin en işlek caddelerinden Cumhuriyet caddesini kaldırımları üzerine serdikleri besler üzerinde satışlarını yapan vatandaşlardan Bekir Çiftçi yaptığı açıklamada şunları kaydetti” Siverek’te sanayi yok denilecek kadar az Siverek bir tarım ve hayvancılık şehridir Siverek toprakları ekmek üreten birer hazine gibidir yeter ki insanlarımız bu hazineyi değerlendirmesini bilsin. Ben köyden kentte göç ettiğimde şaşkın durumdaydım elimizde bir sanat yok. Memlekette fabrika yok tekrar toprağa döndük eşim ve çocuklarım gündelik tarımsal alanlarda çalışırken bir yandan da evimizin bahçesinde yetiştirdiğimiz patlıcan, biber ve domates fidelerini satarak aile bütçemize katkı sunuyoruz. Fidelerin nanesini 1 TL’ye satıyoruz günde bazen yüz fide satabiliyoruz, şunu anladık çalışmak ve üretmek isteyen insanlar için işsizlik kader değil”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kocaeli'den Siverek’e Sevgi Köprüsü

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde çeşitli okullarda idarecilik yapan öğretmen Mustafa Karadağlı yaklaşık bir yıl önce ataması Kocaeli Mustafa Kemal ortaokuluna idareci olarak yapılmıştı. Yaklaşık bir yıldır ayını okulda görev yapan Karadağlı gittiği yerde Siverekli öğrencilere yardımcı olmak için kendi imkanlarıyla başlattığı yardım kampanyasına Kocaeli’de bulunan bir firma destek sağladı. Firma yetkilileri 100 […]