Kızılay Kan Bağışı Aracı Siverek’te

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde gezici Kızılay aracı, kan bağış kampanyası başlattı.  İlçenin Cumhuriyet meydanında bulunan Atatürk anıtında Kızılay gezici kan toplama aracı içinde yapılan kan bağışına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Siverekli vatandaşların yanı sıra askerlerinde kan bağışına büyük ilgi gösterdiği görüldü.

Kan bağış kampanyasıyla ilgili açıklamada bulunan Kızılay yetkilileri “Kan bağışı kampanyamızı başta Şanlıurfa merkez ile birlikte diğer ilçelerinde de yaptık. Başta Birecik, Viranşehir, Akçakale ve Siverek olmak üzere devam ediyoruz. Halkımız bilinçli bir şekilde kan bağışlamak için geliyor. Kan bağışı acil değil süreklilik gerektiren bir ihtiyaçtır” dediler.

Bağışçılara duyarlılıklarından ötürü teşekkür eden yetkililer, “Kan bağışı başlamadan önce insanlara formlar dağıtıyoruz, gönüllülük esasına dayanan kan bağışına insanlar çok yoğun bir şekilde başvuruyor. İnsanlarımız bu ihtiyacın kendilerinin de başına gelebileceğini düşünerek bilinçli bir şekilde kan veriyor. İlçeler arasında Siverek’ten kan bağışına yoğun ilgi var” ifadelerini kullandılar.

Kan bağışında bulunan Siverek Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Karakaş, kan vermenin insani bir sorumluluk ve sağlık için gereklilik  olduğunu ifade etti.

İlçede iki gün devam edecek kan bağış kampanyasında 300 kişinin kan bağışında bulunacağı bekleniyor. (Haber: Şükrü Dolaş)

kizilay-kan-bagisi-araci-siverekte (2) kizilay-kan-bagisi-araci-siverekte (3)

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Ben, Ben Olarak Kalacağım

Fıtratımdan kopan gerçekle yaşamak, insana mahsus biri olmak için 35 yıllık hayatımdan günah çıkarıyorum, hiçbir şey değil yalnızca ben, ben olarak yaşamak istiyorum, olduğum her şeyden, yaşadığım her günahtan, sevdiğim her metadan vazgeçmek istiyorum. Ab-ı hayat ırmağından içmesem de, Kevser suyunda yıkanmak, zemzem suyundan içmek istiyorum. Topluma bakıyorum da ne […]