Siverek’te İhtiyaç Sahibi Yüz Öğrenci Giydirildi

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Fotoğrafçılar Derneği üyeleri tarafından ilçenin Paşa Konağı’nda sergilenen fotoğrafların satışından elde edilen gelir ile ihtiyaç sahibi 100 ilköğretim okulu öğrencisini giydirdi.

Siverek Fotoğrafçılar Derneği üyelerinin çektikleri fotoğrafların sergilendiği sergiden elde edilen gelirlerle ihtiyaç sahibi öğrencilere ayakkabı ve giyim malzemesi alındı. Yenişehir Mahallesinde bulunan Selimpınar ilköğretim okulunda ihtiyaç sahibi öğrencilere verilmek üzere getirilen malzemeleri okul idaresine teslim eden dernek üyeleri bazı öğrencileri kendileri giydirdi.

Dernek sözcüsü Selahattin Atasoy sanat ve hayır işlerini bir araya getirmek hedefinde olduklarını söyledi. Atasoy, “Halk Eğitim Müdürlüğü yetkililerimizin yardımı ve fotoğrafçılık kursiyerleri arkadaşlarımız ile beraber güzel bir resim sergisi açtık. Bu resim sergisinden elde ettiğimiz gelirlerle yüz ayakkabı, pantolon ve çeşitli elbiseler alarak ihtiyaç sahibi öğrencilerimize ulaştırdık. Amacımız Siverek’i güzel projelerle gündeme getirmektir. Bu amaç doğrultusunda da çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Atasoy yardımlarla ilgili önümüzdeki günlerde bazı derneklerinde çeşitli malzeme göndereceklerini söyledi. (Haber: Cuma Sarı)

siverekte-ihtiyac-sahibi-yuz-ogrenci-giydirildi (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek'te Kısa Film Yarışması

Siverek ilçesinde El-Cabir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ‘Etik Haftası’ etkinliği kapsamında kısa film yarışması düzenlendi. Altı grup arasında beşer kişilik ekiple yapılan yarışmada öğrenciler ilçede vatandaşlara mikrofon uzatarak etik haftası hakkında soru sorarak kısa film çekti. Bilgisayar bölümü öğretmenleri tarafından yapılan seçmeler arasında birinci olarak seçilen kısa film […]