Siverek’te Kısa Film Yarışması

Siverek ilçesinde El-Cabir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ‘Etik Haftası’ etkinliği kapsamında kısa film yarışması düzenlendi.

Altı grup arasında beşer kişilik ekiple yapılan yarışmada öğrenciler ilçede vatandaşlara mikrofon uzatarak etik haftası hakkında soru sorarak kısa film çekti. Bilgisayar bölümü öğretmenleri tarafından yapılan seçmeler arasında birinci olarak seçilen kısa film okulun konferans salonunda düzenlenen programla katılımcılara izletildi.

Okul Müdürü İhsan Kırkan, amaçlarının okul öğrencileri aracılığıyla tüm toplumda etik haftası ile ilgili bir duyarlılık oluşturmak olduğunu söyledi.

Kırkan, “Okulumuzun bilgisayar bölümü öğrencileri bu konuda halk röportajları gerçekleştirdi. Altı ayrı röportaj içinde seçilen halk röportajları okuldaki tüm öğrencilere izletildi. Güzel ve anlamlı bir etkinlik oldu” dedi.

Yarışma sonunda birinci gelen ekibe kitap hediye edildi. (Haber: Cuma Sarı)

siverekte-kisa-film-yarismasi (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kaymakam Erkal Çocuk Evlerini Ziyaret Etti

Siverek Kaymakamı Hamza Erkal, Sosyal Hizmetler Müdürlülüğü ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı müdürlüğü tarafından açılan çocuk evlerini ziyaret ederek çocuklara çeşitli hediyeler verdi. Kaymakam Erkal, çocukların yaşadığı evleri ziyaret ederek bir süre çocuklarla ilgilendi. Yetkililerden çocukların yaşamları hakkında bilgi alan Erkal çocuklarla oyun oynadı. Kaymakam Hamza Erkal Siverek’te çocuk […]