Siverek’te Ahmed Arif Anısına Şiir Dinletisi

Şanlıurfa Siverek’te, Anadolu İmam Hatip Lisesinde eğitim gören bir grup öğrenci Siverekli Şair Ahmet Arif anısına Siverekli Yazar Rıfat Mertoğlu ve Şair Sinan Karakaş’ın katıldığı şiir dinletisi düzenledi.

Yenişehir Mahallesindeki Eyüp Cenap Gülpınar Gençlik Merkezinde düzenlenen programa Siverekli Şair Sinan Karakaş ve Rıfat Mertoğlu’nun yanı sıra öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan ve Ahmed Arif’in hayatını anlatan Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Sadinaz Kocamaz şunları kaydetti: “Şiir aşkıyla ellerinden geleni yapmaya çalışan öğrencilerimize destek olarak programa katıldığınız için öncelikle hepinize teşekkür ederim. İsmet Özel, Sezai Karakoç, İbrahim Sadri ve Ahmed Arif gibi değerli şairlerimizin şiirlerini öğrencilerimizden dinleyeceğimiz bu programımızda bizi yalnız bırakmayan değerli konuk şairlerimize de ayrıca teşekkürlerimizi sunuyoruz.’

Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından Ahmed Arif’in ‘Uy Havar’ ve Suskun şiiri ile İsmet Özel, İbrahim Sadri ve Sezai Karakoç’un şiirleri seslendirildi.

Öğrenciler adına açıklama yapan Yusuf Eyüp Sarı, “Programımızda Ahmed Arif, İsmet Özel, İbrahim Sadri ve Sezai Karakoç gibi yürekli şairleri işlememizin sebebi bu gibi etkinlikleri geleneksel hale getirmektir. Bundan önce 2 şiir dinletisi düzenledik, bu üçüncüsü oldu. Biz devamını da getireceğiz inşallah. Bu programın yapılmasında emeği geçen ve bizden desteklerini esirgemeyen Sivil-Der’e, müdürümüz Ali Hatipoğlu’na, öğretmenlerimize, programımıza katılanlara ve Siverek basınına teşekkürü borç biliyoruz’ dedi.

Yaklaşık iki saat süren program, Yazar Rıfat Mertoğlu’nun şiir slaytının izletilmesiyle son buldu.

siverekte-ahmed-arif-anisina-siir-dinletisi (2) siverekte-ahmed-arif-anisina-siir-dinletisi (3) siverekte-ahmed-arif-anisina-siir-dinletisi (4)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kendi Zindanım

Yılanların zehrini akıttıkları gibi insanların bana yaklaşmaları yaralar beni, usulca, dostça yaklaşmaları, gözlerini kapayarak samimiyetimi kullanmaları acıtır yüreğimi, bir insanlar değil her şey gözümde artık çıkarcı, açgözlü ve o kadarda soytarı. Hayallerim yaralar beni, yıllarca, aylarca içimde sımsıcak duygularla besleyip koruduğum hayaller, artık gözlerimin o bakışları uzaklara dahi bakmıyor. Bazen […]