Zehirlenme Vakıalarında Artış – Kısa Kısa

-Deterjandan zehirlendi iddiası

Siverek ilçesi Ayvanat Mahallesinde  bulaşık deterjanı içen bir şahıs zehirlendi. Edinilen bilgilere göre, Ayvanat Mahallesinde ikamet eden S.Ş isimli bayan mutfakta  bulaşık makinesi için kullanılan parlatıcıyı yanlışlıkla içince zehirlendi.

Yakınları tarafından Siverek Devlet Hastanesi aciline getirilen şahıs yapılan ilk müdahalesinin ardından Şanlıurfa 500 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilerek tedavi altına alındığı belirtildi.

-Tiner İçen Çocuk Zehirlendi

Öte yandan İlçenin Hayriye Mahallesinde tiner içen 3 yaşında ki çocuk zehirlendi. Edinilen bilgilere göre, ilçenin Hayriye Mahallesinde babasının boya işlerinde kullandığı tineri su sanıp yanlışlıkla içen 3 yaşındaki Ş.A zehirlendi. Yakınları tarafından Siverek devlet hastanesine kaldırılan küçük Çocuğun hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi.

Siverek devlet hastanesi uzmanları sıcak havaların başlamasıyla birlikte ev kazaları, yüksekten düşme, zehirleme vakalarını daha sık görüldüğüne dikkat çekerek özellikle çocuk sahibi ailelerin tiner, boya, sıvı deterjan, ilaç ve benzeri maddelerin çocukların ulaşılmayacak yerlerde muhafaza edilmesi gerektiğine ailelerin ev kazaları ve yaz aylarında gıda zehirlenmelerine dikkat etmeleri gerektiğini belirtiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek Belediyesinden Haşere Uyarısı

Siverek Belediyesi yaz ayların başlamasıyla vatandaşları sürüngen ve haşerelere karşı uyardı. Belediye Çevre Koruma ve Kontrol Müdür Emren Alişer, yaptığı açıklamada havaların ısınmasıyla ilçede bazı bölgelerde sürüngen hayvanların göründüğünü söyledi. Belediyenin ilaçlama çalışmalarının devam ettiğini hatırlatan Alişer, ” Bölgemizden yoğun olarak yılan ve akreplere karşı karşıya gelmektedir. Vatandaşlarımızın taleplerini karşılamaya […]