Sıcaktan bunalan Siverekliler camilere akın ediyor

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde havaların aşırı sıcak olmasından dolayı oruç tutan vatandaşlar aşırı bunaltıcı sıcaklardan bir nebze kurtulmak için klimalı camilerde uyumayı tercih ediyorlar.

Vatandaşlar ilçenin Hürriyet Caddesi üzerinde bulunan Ulu ve Sulu camilerinde uyuyarak zaman geçirip iftar saatini bekliyorlar. Bazı vatandaşlar yaptıkları açıklamada şunları kaydettiler, “Havalar çok sıcak, ilçede zaman zaman elektrikler kesildiği için klima ve benzeri soğutucularda çalışmadığından en serin yer olan camiye gelip uyuyarak zaman geçiriyoruz”

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverekli Çiftçilerin Elektrik İsyanı!

(Özel Haber Mustafa ATLI) – Siverek ekonomisinin bel kemiğini oluşturan çiftçiler, keyfi elektrik kesintisi yapıldığını ürünlerinin kurumaya başladığını sorunlarına muhatap bulamadıklarını dile getirerek keyfi uygulamaların canlarından bezdirdiklerine dikkat çekti. İlçeye bağlı Kayseri ve Çaylarbaşı bölgesinde yaşayan çiftçiler İrfan gazetesine gelerek sorunlarını sitemiz Başyazarı Mehmet Şükrü Dolaş’a anlattı. Gelen çitçiler yaptıkları açıklamada […]