Siverek Emniyetinden Başarılı Bir Operasyon Daha!

Siverek İlçe Emniyet Müdürlüğü uyuşturucu tacirlerine savaş açtı. Emniyet müdürlüğüne bağlı KOM (Kaçakçılık Organize Suçlarla Mücadele) ekipleri başarılı bir operasyona daha imza attı.

Emniyet müdürlüğü ekipleri batı illerine yüklü miktarda uyuşturucu götürüleceği bilgisine ulaştı. İstihbarat bilgisi üzerine çalışma başlatan polis, A.Ö. isimli bir şahsın temin ettiği uyuşturucu ile Siverek yönüne seyir halinde olduğunu tespit etti. Gerekli güvenlik önlemlerini alan ekipler, ilçe girişinde aracı takibe aldı. Zanlının polis ekiplerini fark etmesi üzerine kırmızı ışıkta durmayarak kaçmaya başladı.

Yaşanan kovalama polis kameralarına yansıdı. Bölgeye yönlendirilen ekiplerin aracın önünü kesmesi ile kovalamaca sona erdi. Zanlı kıskıvrak yakalanırken, araçta yapılan aramada 160 kilo 280 gram esrar bulundu. Araç sürücüsü A.Ö. gözaltına alınarak emniyet müdürlüğüne götürüldü. Sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkemece  ‘uyuşturucu madde ticareti yapmak ve nakletmek’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Haber

Geleceğine Sahip Çık Siverek!

Bütün toplumlar kendilerinden sonra bir gelecek oluşturma çabası içindedirler. Toplumlar, yeni nesiller için plan, programlar yapar ve mekanizmalar oluşturur. Biz de Siverek olarak geleceğimiz için plan ve programlar yapıp bunları hayata geçirmek için çalışmalıyız. Bu yazımda toplumu derinden yaralayan ve birçok sorunun habercisi (hırsızlık , kapkaç , kavga ve toplum […]