Siverek Belediyesi 12 Günde 12 Bin Kişiye İftar Verdi

Siverek Belediyesi Ramazan ayının 12’inci gününde 12 bin kişiye iftar yemeği verdi. ‘Her gün bir mahallede iftar’ programı kapsamında Dicle mahallesinde düzenlenen iftar yemeğinde gazetecilere açıklamalarda bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Postacı, iftar yemeklerinin Ramazan boyunca devam edeceğini söyledi.

Postacı, iftar yemeklerinin yanı sıra Ramazan kumanyası dağıtımının da sürdüğünü belirterek, “Ramazan iftarları kapsamında bugün Dicle mahallesindeki yemekteyiz. İftar programımız Ağaçhan parkında her gün sabit olmak üzere her mahallede bir gün iftar yapma şeklinde gerçekleşiyor. Toplamda 900 ile bin arasında kişiye iftar veriyoruz. İftar yemekleri Ramazan ayı boyunca devam edecek. Böylelikle her mahallemize ikişer defa gitmiş olacağız. Bunun yanı sıra ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmak üzere hazırladığımız 6 bin Ramazan kumanyasının 1250 tanesini hak sahiplerine teslim ettik. Bu yöndeki çalışmalarımız da ekiplerimiz tarafından aralıksız sürdürülüyor” dedi.

Dicle mahallesi sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği iftar yemeğine Belediye Başkan Yardımcıları Hacı Ahmet Öncül ile Ali Gelener’in yanı sıra mahalle muhtarı ve bazı daire müdürleri katıldı.

Dicle mahalle muhtarı İsmet Bilgen, Siverek tarihinde ilk defa mahalle iftarlarının yapıldığını ifade etti.

Belediye Başkanı Resul Yılmaz, “11 ayın sultanı Ramazan ayında düzenlediğimiz her mahallede iftar yemekleriyle birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendiriyoruz. Dayanışmanın, hoşgörünün arttığı bu ayda hep birlikte aynı sofrada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

siverek-belediyesi-12-gunde-12-bin-kisiye-iftar-verdi (2) siverek-belediyesi-12-gunde-12-bin-kisiye-iftar-verdi (3)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Epilepsi hastası küçük Zeynep tedavi oluyor

‘Çaresiz Babanın Feryadı: ‘Kızım Ölmesin!‘ haberimizin ardından Milletvekilimiz Mehmet Kasım Gülpınar’ın devreye girmesiyle Ankara’da tedavisine başlandı. Siverek ilçesine bağlı 15 kilometre mesafede bulunan Üstüntaş Mahallesinde ikamet eden ve ailesinin geçimini inşaat işçiliği yaparak sağlayan üç çocuk babası Mehmet Ayata (33), ilk çocuğu Zeynep Ayata’nın (12) epilepsi hastalığına yakalanmasıyla adeta dünyası […]