Cumhurbaşkanlığı forsunu taşa işleyen usta yardım bekliyor

1

Siverek ilçesinde bir taş ustası, 1 ton ağırlığındaki tek parça bazalt taşına işlediği “Cumhurbaşkanlığı forsu”nu Cumhurbaşkanlığı Sarayına ulaştırmak istiyor.

İlçede, yaklaşık 30 yıldır taş ustalığı yapan Mahmut Seleniş (47), Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğa’a olan sevgisini göstermek için bazalt taşına “Cumhurbaşkanlığı forsu”nu işledi.

Seleniş, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaklaşık 7 aylık bir çalışmayla taşa işlediği “Cumhurbaşkanlığı forsu”nu bitirdiğini söyledi. Eserini Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na göndermek istediğini ifade eden Seleniş, şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ve ülkemi çok seviyorum. Aylar süren çalışmamı tamamladığım için çok mutluyum. Cumhurbaşkanlığı yetkililerinden gelip 1 ton ağırlığındaki bu eseri Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na götürmelerini bekliyorum. Cumhurbaşkanımız Erdoğan, Türkiye için büyük değer. Ben de kendisine sevgimi, emeğimle ifade etmek istedim.”

cumhurbaskanligi-forsunu-tasa-isleyen-usta-yardim-bekliyor (2)

One thought on “Cumhurbaşkanlığı forsunu taşa işleyen usta yardım bekliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek Belediyesi Çalışanları İftarda Bir Araya Geldi

Şanlıurfa Siverek Belediyesi çalışanları Ramazan ayı nedeniyle düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi. Siverek Belediyesi şirket bünyesinde çalışan yaklaşık 350 personel ve aileleri için iftar yemeği organize etti. Belediye Sosyal Tesisi Cudi Paşa Konağında düzenlenen yemeğe Belediye Başkanı Resul Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcıları, daire müdürleri, bazı belediye meclis üyeleri ile […]