Siverekli Çaycı Ressam

2

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde çay ocağı işleten, aynı zamanda 15 yıldır amatör kara kalem resim çizen Remzi Çınar yetimler yararına sergi açacak. İlçede yaşayan tanınmış birçok kişinin resimlerinin yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan başta olmak üzere birçok kişinin kara kalem resmini çizmiş.

Bu güne kadar yüzlerce farklı resim çizdiğini belirten çaycı ressam olarak tanınan Remzi Çınar önümüzdeki günlerde ilk kişisel sergisini yetim çocuklar için açacağı belirtti.

Çınar, “Geçimimi çaycılık yaparak sağlıyorum, geceleri evde amatörce resim çiziyorum. Genellikle iş yerinde müşteri olmadığı zamanlarda resim çiziyorum, bir arkadaşımın önerisiyle yetim ve öksüz çocuklar yararına ilk kez sergi açacağım. Sergiden elde edilecek geliri Siverek Yardımlaşma Derneği(SİYAR DER) aracılığıyla yetim ve öksüz çocukların eğitimi için bağışlayacağım” dedi.

siverekli-cayci-ressam (2) siverekli-cayci-ressam (3)

2 thoughts on “Siverekli Çaycı Ressam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek'teki tarihi evler için restorasyon talebi

Siverek ilçesinde kullanılmayan tarihi evlerin restore edilmesi için çalışma başlatılacak. Siverek’i İl Yapma ve Kalkındırma Derneği Onursal Başkanı Koçali Aymaz, yaptığı açıklamada, belediyenin bazı bölgelerdeki tarihi evleri restorasyon için istimlak çalışması başlattığını söyledi. Tarihi evlerin gelecek nesillere ulaştırılması için çalışmaların önem arz ettiğini belirten Aymaz, “Yıkılmaya yüz tutmuş evlerin fotoğraflarını […]