Siverek’teki tarihi evler için restorasyon talebi

Siverek ilçesinde kullanılmayan tarihi evlerin restore edilmesi için çalışma başlatılacak. Siverek’i İl Yapma ve Kalkındırma Derneği Onursal Başkanı Koçali Aymaz, yaptığı açıklamada, belediyenin bazı bölgelerdeki tarihi evleri restorasyon için istimlak çalışması başlattığını söyledi.

Tarihi evlerin gelecek nesillere ulaştırılması için çalışmaların önem arz ettiğini belirten Aymaz, “Yıkılmaya yüz tutmuş evlerin fotoğraflarını çekip bakanlığa göndereceğiz. Eğer bu evler denetim altına alınmazsa, gelecek kuşaklara atalarının nasıl bir evde doğup, büyüdüklerini anlatamayız” dedi.

Aymaz, bu konuda Kültür ve Turizm Bakanlığının Siverek Belediyesine proje ve maddi destek sunmasını beklediklerini kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Suruç'ta Patlama

Şanlıurfa Suruç İlçesi’ndeki Amara Kültür Merkezi önünde patlama meydana geldi. Olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. Şanlıurfa kent merkezinden takviye polis ekipleri gönderildi. Yetkililer, saldırının canlı bomba tarafından gerçekleştirdiğini belirtiyor. Saldırıyı IŞİD’in gerçekleştirdiği ihtimali üzerinde duruluyor. Patlamanın nedeni henüz bilinmezken, patlamanın basın açıklaması sırasında meydana geldiği belirtiliyor. Meydana gelen […]