Siverek şehir çöplüğüne dikilen ağaçlar kurudu

Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından çevre düzenleme ve ağaçlandırma yapılarak kamufle edilen şehir çöplüğüne dikilen ağaçlar kurudu. Siverek’i İl Yapma ve Kalkındırma Derneği Başkanı Vahap Bayram metan gazının yoğun olduğu çöplük alanında daha önce de aynı çalışmanın yapıldığına dikkat çekti.

Bayram, Siverek-Diyarbakır karayolunun 10 kilometresinde bulunan şehir çöplüğüne geçtiğimiz günlerde dikilen ağaçların kuruduğuna dikkat çekerek; “Büyükşehir yasasıyla birlikte Selimpınar Mahallesi ile Diyarbakır karayolu arasında bulunan şehir çöplüğünün kaldırılması talebini Büyükşehir belediyesine sunduk. Ancak bizler çöp arıtma tesisisin yapılmasını beklerken, Büyükşehir belediyesi ekiplerince geçtiğimiz günlerde ağaçlandırma çalışması yapılarak çöplerin önünü kapattılar. Bu alandaki metan gazından dolayı her hangi bir ağacın gelişmeyeceğini tüm kesim biliyor. Geldiğimiz noktada yirmi gün önce ekilen ağaçlar kurumaya başladı, bu geçici önlemlerle geçiş güzergâhında meydana gelen kokunun bu tür çevre düzenleme çalışmalarıyla giderilmeyeceğini belirtmek isteriz” şeklinde konuştu.

Çalışmalardan dolayı üstü kapalı yama şeklinde yapılan çevre düzenleme ve ağaçlandırma çalışmalarına mahalle sakinleri ve STK’larda tepki gösterdi. (Haber: Lütfü Yalgı)

siverek-sehir-coplugune-dikilen-agaclar-kurudu (2) siverek-sehir-coplugune-dikilen-agaclar-kurudu (3)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Barış süreciyle birlikte yatırımlar arttı

Türkiye’de devam eden Barış sürecinde birçok ünlü firmanın yanı sıra iş adamlarının yatırımları devam ediyor. Türkiye’nin ünlü markaları arasında bulunan Câffe Life ve Pasaport Pizza Siverek’te şube açtı. İlçenin Eski Diyarbakır yolu üzerinde bulunan 107. Topçu Alayı karşısında hizmete açılan işletmelerin müdürü Yener Öztürk, “Türkiye’de devam eden huzur ortamı bölgeye […]