Siverek’te suç duyurusu

1

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde sosyal paylaşım sitesi facebook üzerinden Kur’an-ı Kerim ayetleri formatında ilçedeki bazı aileleri eleştirdiği iddia edilen İ.G. isimli kullanıcı hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

Eğitim Bir-Sen Siverek Temsilcisi Fikret Aslanparçası ve Bem Bir-Sen Siverek Temsilci vekili Şeyhmus Özağaç Siverek Adliyesine giderek sosyal paylaşım sitesi facebook üzerinden Kur’an-ı Kerim’in bazı ayetlerini değiştirerek halkın dini duygularını istismar ettiğini iddia ettikleri İ.G. hakkında Siverek Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundular.

Adliye çıkışı gazetecilere açıklama yapan Eğitim Bir-Sen Siverek temsilcisi Fikret Aslanparçası, “26 Temmuz günü facebook isimli sosyal paylaşım sitesi üzerinden bir paylaşımda bulunulmuştur. Bu paylaşımda Siverek’te ki bazı aileler eleştirilerek, bu Kuran-ı Kerim ayetleri formatında yapılarak, Kuran-ı Kerim ayetlerini alaya alma gibi bir durum söz konusuydu. Bizde Eğitim Bir-Sen olarak özellikle bu kendini haşa Allah’ın yerine koymak suretiyle ayet formatında bu eleştirileri yapması bigâne kalamayacağımızı düşündük. Bunun toplumda ki %99’u Müslüman olan toplumumuzda, gerçekten Müslümanları, dindar insanları rencide edeceğini zaten biliyoruz. Bundan dolayı bu kişisel kullanıcının gerekli cezayı alması için suç duyurusunda bulunduk” dedi.

Aslanparçası, düşünce yâda fikir özgürlüğü adı altında hiç kimsenin inancının alay konusu edilemeyeceğini söyledi.

siverekte-suc-duyurusu (2)

One thought on “Siverek’te suç duyurusu

  1. Egemen Bağış’ın söylediklerine neden suç duyurusunda bulunmadınız? Çünkü o yandaş,onun her yaptığı doğrudur, onlar Tanrı gibi kutsaldır. Ey Fikret Aslanparçası yaptığın şey, birilerine yaranmak için yalakalıktan başka bir şey değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

İnsanların emeklerini çalanları lanetliyoruz!

Sevgili dostlar, son otuz yıldır teknoloji baş döndüren bir hızla gelişiyor. Cep telefonu yaşamımızı birçok alanda kolaylaştırdı. Dumanla haberleşmenin ardından icat edilen, bir dönem işkence aracı olarak kullanılan manyetolu telefonun ardından cep telefonu gerçekten günümüzün vaaz geçilmezi olup her kes için veli nimettir. Bilgisayar ve cep telefonunun birleşmesiyle yaşamımız daha […]