İnsanların emeklerini çalanları lanetliyoruz!

Sevgili dostlar, son otuz yıldır teknoloji baş döndüren bir hızla gelişiyor. Cep telefonu yaşamımızı birçok alanda kolaylaştırdı. Dumanla haberleşmenin ardından icat edilen, bir dönem işkence aracı olarak kullanılan manyetolu telefonun ardından cep telefonu gerçekten günümüzün vaaz geçilmezi olup her kes için veli nimettir.

Bilgisayar ve cep telefonunun birleşmesiyle yaşamımız daha kolaylaşırken, bu çağın harikası telefonlar aynı zamanda geleneksel sohbetlerimizi bölen gelen bir usturaya da dönmüş durumda.

Yaşlısı, genci, kadını, erkeği her kesin adeta kendisine mahkûm eden çağın bu harika aletli ve dünyayı bir köy kadar küçülten bilgisayar teknolojisini maalesef yararlı işlerden çok kötüye kullanan insanlarımızın sayısı az değildir.

Bilgisayar teknolojisinin yaşamımızın her alanına hâkim olduğu bu dönemde maalesef bu velinimet teknolojiyi kirli emellerine alet eden insanların sayısı az olmadığı gibi, bu çağda halen telefon görüşmeleri sonucu aldatılan, kandırılan, dolandırılan tüm uyarılara rağmen halen aldanmaları insanı üzüyor.

Her dönemde iyi niyetli ve art niyetli olan insanlarımız vardır. Geçmişte İstanbul’un taşı toprağı altın diyerek bu kentte gelen insanları dolandırıp Boğaz köprüsünü saf vatandaşa satan sülün Osmanlar vardı. Teknolojinin gelişmesiyle artık sülün Osmanlar internet ve cep telefonu teknolojisini kullanarak dolandırıcılık yapıyorlar.

Türkiye genelinde ve Siverek’te cep telefonu ve internet dolandırıcılığına onlarca kez şahit olduk. Siverek’te de kötü amaçlı kullanılan internet pazarlamacılığı, cep telefonu dolandırıcılığı, sosyal medyada sahte yüzler ve sahtekârların yol açtığı birçok drama şahitlik ettik. Halkı uyarmak amacıyla gazetelerimiz ve haber sitelerimizde haber yaptık.

Tüm çabalarımıza rağmen halen internet üzerinde sahtekârların attığı yeme, temiz yürekleri ve saflıklarıyla balıklama dalan insanlarımızı varlığı şahsen bana acı yaşatıyor.

Dün, Siverek’te telefon dolandırıcılığı yüzünden 15 yıllık birikimini yapılan birkaç telefon görüşmesi yüzünden heba olan bir kardeşimizin üzüntüsünü haberleştirdik.

Kendilerini polis, savcı olarak tanıtan, dolandırıcılara profesyonel bir tezgâh sonucu cami imamı olan bu kardeşimizin 15 yılık emek birikimini gasp ettiler.

Alın teriyle kazanılan, boğazından kesilerek zor günler için biriktirilen emeğin bir çırpıda heba olması gerçekten daha çok acı veriyor insana.

Polisin defalarca uyarmasına rağmen, onlarca kez bu türden haberlerin basında yer almasına rağmen iyi yürekli insanlarımız, insanın kanını emen bu sülüklere inanmaları acı veriyor insana.

Olayın ayrıntısına girmek istemiyorum, bir kez daha insanların emeklerini sülük gibi emenleri lanetleyip bir kez daha vatandaşlarımızı uyarırken, emniyet genel müdürlüğünün bu türden dolandırıcılara karşı teknolojiden faydalanarak teknoloji hırsızlarını dolandırıcıları süratle yakalayıp adalete teslim etmeleri, teknoloji hırsızlığı ve dolandırıcılığına yönelik yeni kanunları düzenlenmeli.

Bir kez daha halkın, emeğini alın terini çalanları lanetliyoruz…

insanlarin-emeklerini-calanlari-lanetliyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Çaycı Ressam, öksüz ve yetimler yayına sergi açtı

Siverek ilçesinde 15 yıldır karakalem çalışmalarıyla resim çizen Çaycı Ressam Remzi Çınar, 5 aylık çalışmanın ardından resim tablolarının gelirlerini yetim ve öksüzler yararına kullanmak üzere resim sergisi açtı. İlçenin Kanlıkuyu parkında düzenlenen resim sergisine Siverek Yardımlaşma Derneği Başkanı ve vatandaşlar katıldı. Resim sergisi açılış konuşmasında tabloların gelirlerinin bir bağış olarak […]