Sıcaklara dayanamayan trafo alev aldı!

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine bağlı Ayvanat mahallesinde bulunan bir trafo sıcak havaya ve aşırı yüklenmeye dayanamayarak alev aldı. Siverek ilçesinde 56 dereceyi bulan sıcaklıklar vatandaşları bunaltıyor.

Bunalan vatandaşlar ev ve iş yerlerinden çıkamazken, klimalarla serinlemeye çalışıyor. Çalışan klimalar ve aşırı sıcaklar elektrik panolarını olumsuz etkiliyor. Ayvanat mahallesinde bir siteye ait bir trafo aşırı yüklenme ve sıcaklar nedeniyle alev aldı. Yaşanan olayda kokuyu ve dumanı fark eden vatandaşlar durumu itfaiye ekiplerine bildirdi.

İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ve DEDAŞ ekipleri trafoya müdahale ederek olası bir faciayı önledi. Mahalle sakinleri, DEDAŞ ekiplerinin olay yerine geç geldiğini iddia ederek tepki gösterdi. (Haber: Lütfü Yalgı)

sicaklara-dayanamayan-trafo-alev-aldi (2) sicaklara-dayanamayan-trafo-alev-aldi (3)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek Belediyesinin beton yol çalışmaları sürüyor

Siverek Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından ilçenin muhtelif yerlerinde beton yol çalışmaları devam ediyor. İlçenin Fırat Mahallesinde bulunan Türk Telekom Lisesi yolu üzerinde devam eden beton çalışmalarını yerinde inceleyen Fen İşleri Müdürü Selahattin Özdoğan yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Kentimizin daha modern ve yaşanılabilinir bir kent düzeyine getirmek amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Türk […]