Siverek’in içme suyu sorunu bitiyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, ŞUSKİ Genel Müdürlüğü ve DSİ Genel Müdürlüğü arasında yapılan protokol ile Siverek ilçesinde dünya standartlarında içme suyu ve kullanma suyu getirilmesi için mutabakata vardı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç’in girişimleri sonucu Siverek’in içme suyu tarih oluyor. Başkan Güvenç, Kalkınma Bakanlığı ile yapmış olduğu yoğun görüşmeler neticesinde Siverek ilçesine 110 Milyon TL ödeneğin aktarılmasını sağladı.

Buna göre Fırat Nehri’nde kanallar ile getirilecek olan su Büyükşehir Belediyesi’nin Arıtma Tesisinde arıtıldıktan sonra ilçe halkının hizmetine sunulacak.

Siverek Belediyesi ile ortaklaşa yürütülecek olan söz konusu proje kapsamında Siverek’e içme suyu arıtma tesisi, Arıtma tesisi ana isale hattı ve yeni depolar yapılacağı, proje maliyetinin 110 milyon TL olduğu belirtildi. Ayrıca projenin ihale aşamasına geldiği öğrenildi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Elektrik akımına kapılan çocuk hayatını kaybetti

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde 9 gün önce elektrik akımın kapılarak ağır yaralanan 6 yaşındaki Ceylan Gülseven, Şanlıurfa Çocuk Hastanesinde alındığı yoğun bakımda hayatını kaybetti. Şanlıurfa Adli Tıp Kurumunda otopsisi yapılan Gülsever’in cenazesi ailesine teslim edildi. Polis, olayda kusuru bulunanların tespiti için soruşturma başlattı. Abdalağa Mahallesi’ndeki evlerinin önünde oyun oynayan Gülsever, bahçedeki […]