Siverek şehir çöplüğü çözüme kavuşuyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Siverek ilçesine gelerek Belediye Başkanı Başkanı Resul Yılmaz ile yapılacak projeleri görüştü.

Başkan Güvenç beraberinde daire başkanlarıyla Başkan Yılmaz’ı makamında ziyaret ederek Atık Su Arıtma Tesisi dere ıslahı çalışmaları kapsamında devam eden projeyi inceledi. Yetkililerden bilgi alan Güvenç daha sonra Belediye Başkanı Resul Yılmaz ve beraberindekilerle Diyarbakır-Siverek kara yolunda bulunan  şehir çöplüğünde incelemelerde bulundu.

Güvenç, uzun süredir ıslahı konusunda halkın tepkisini çeken şehir çöplüğündeki incelemelerinin ardından ‘Katı Atık Entegre Tesisi’nin kurulması için talimat verdi.

Belediye Başkanı Resul Yılmaz vaat edilen projelerin hayat bulmaya başladığını söyledi.

Yılmaz, “Hayata geçireceğimiz büyük projelerimizi daha önce halkımızla paylaşmıştık, projelerimizin ilki olan Fırat havzasından Siverek’e içme suyu projesidir. Bu yöndeki çalışmalarımıza Büyükşehir belediyemizle birlikte devam ediyoruz. Bugün yaptığımız toplantıda dere ıslahı çalışmalarımızın projesini Büyükşehir Belediye Başkanımız Celalettin Güvenç beye sunduk. Bunun yanı sıra Başkanımız ve beraberindekilerle birlikte şehrimizde görüntü kirliliğine sebep şehir çöplüğümüzde incelemelerde bulunduk. Başkanımız Katı Atık Entegre tesisinin kurulması gerekli talimatı verdi. Projelerimizin yürütülmesinde en büyük çözüm ortağımız olan Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile birlikte çalışmalarımıza devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Siverek’i İl Yapma ve Kalkındırma Derneği Başkanı Vahap Bayram çok önemli bir karara imza atıldığını belirterek, “Bu ilçemiz için çok önemli bir karar. Kentimiz büyük bir kirlilikten kurtulmuş olacak. Projeyi yakından takip edeceğiz” dedi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Başyazarımız Şükrü Dolaş'ın Acı Günü

Siverek Son Haber ve İrfan Gazetesi Başyazarı Şükrü Dolaş’ın teyzesi oğlu bir süredir tedavi gördüğünü hastanede hayatını kaybetti. Geçirdiği kalp krizi nedeniyle bir süredir hastanede alındığı yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Mustafa Yuvanç, akşam saatlerinde yaşam mücadelesini kaybetti. Cenazesi Abulkadir Geylani camisinde kaldırılacak Yuvanç’ın taziyesinin merkez taziye evinde yapılacağı belirtildi. Siverek Son […]