Telefon dolandırıcılarının hedefi oldu!

Siverek ilçesi Güney mahallesinde 0850 ile başlayan bir telefon numarasından aranarak dolandırıldığını iddia eden bir kişi polise başvurdu. S.A. isimli şahıs 0850 başlayan bir numaradan kendisini arayanların kredi kartı ücretini iade edeceklerini söylediğini belirtti.

S.A. isimli şahıs polis merkezindeki ifadesinde, “0850 ile başlayan bir numara beni arayarak kredi kartı aidatımın iade edileceğini söyleyerek, kart bilgilerimi istedi. Tamam, işlemini yapıyoruz dedikten bir süre sonra telefonuma gelen kodları istedi, bende kodları söyledim kendisine. Çok geçmeden gelen mesajda bir bilişim firmasından 5 bin 780 lira alışveriş yaptığım yazıyordu. Dolandırıldığımı anlayınca kredi kartımı iptal ettirip polise başvurdum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Haber

Siverek'te bıçaklı hırsız dehşeti!

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde sabah saatlerinde eve giren hırsız, kendisini fark eden ev sahibinin boğazına bıçak dayadı. Alınan bilgiye göre, Abdalağa mahallesinde sabah 06.00 sıralarında giren hırsız, ev sahibinin kendisini fark etmesi üzerine bıçağı boğazına dayayarak eliyle ağzını kapattığı iddia edildi. M.Ş. isimli kadın polis merkezinde olayın sabah eşi işe gittikten […]