Yolunu kaybeden Porsuk okul bahçesine sığındı

Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde yolunu kaybeden yavru Porsuk, bir okulun bahçesine sığındı. Sabah saatlerinde okul bahçesinde bir hayvanın dolaştığını görev okul görevlisi, hayvanı bahçe dışına çıkaramayınca durumu İlçe Tarım Müdürlüğü yetkililerine bildirdi.

Yetkililer, bahçedeki hayvanın nesli tükenmekte olan Porsuk olduğunu belirleyince durum  Şanlıurfa Doğal Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğüne bildirildi. Veteriner Hekim Reşat Ektiren tarafından teslim alınan yavru Porsuk, bakımı yapılmak üzere Şanlıurfa’ya götürüldü.

Yetkililer, yiyecek bulamayan Porsuk’un bitkin düştüğünü belirtti. Kemirgen türü olan Porsuk’a Doğal Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğüne bağlı klinikte gerekli tedavisinin yapılacağını bildiren yetkililer, ardından doğal yaşam ortamına bırakılacağını belirtti. (Hilvan Medya)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverekli kadınların kurutmalık mesaisi başladı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde her yıl olduğu gibi bu yılda Siverekli kadınların kurutmalık telaşı başladı. İlçede yaşayan kadınların büyük bir kesimi fabrikasyon biber ve domates salçası yerine kendi evlerinde hazırladıkları biber, domates salçası hazırlıyorlar. Her yıl Ağustos ayın başından itibaren kış hazırlıklarına başladıklarını belirten Kudret Ayyıldız, bu işlemleri annelerinden öğrendiklerini belirterek şunları […]