Celalettin Güvenç istifa etti

AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, 1 Kasım tarihinde yapılacak Milletvekili seçimlerinde aday adayı olmak için istifa etti.

Şanlıurfa Valiliği görevi sırasında istifa eden ve geçen yıl yapılan seçimlerde AK Parti ‘den Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine seçilen Celalettin Güvenç, bugün İçişleri Bakanlığı ‘na görevinden istifa ettiğine dair dilekçeyi verdi.

1 Kasım’da yapılacak olan seçimlerde milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa eden Güvenç, “Seçimler nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa ettim. AK Parti ‘den memleketim olan Kahramanmaraş ‘ta aday adaylığı için başvuru yapacağım” dediği öğrenildi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Değerli Şanlıurfalı hemşerilerim, 4 yıl süreyle önce vali akabinde de büyük desteğinizle Büyükşehir Belediye Başkanı olarak sizlere hizmet etme şerefine nail oldum. Bugün ise Sayın Başbakanımızın nazik daveti ile Milletvekili adayı olmak için istifa ediyorum. 4 yıl boyunca şahsıma gösterdiğiniz destek ve teveccüh için sizlere sonsuz teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum. Görev yaptığımız süre içerisinde ibadet aşkıyla hizmet etmek için var gücümüzle çalıştık. Bu konuda bir basın toplantısı düzenleyip, kamuoyuna ve kıymetli Şanlıurfalı hemşerilerime gerekli açıklamaları yapacağım. Şunun bütün Şanlıurfalılar tarafından bilinmesini isterim ki bu evladınız Celalettin GÜVENÇ, ebediyen sizleri unutmayacak; her ortam ve platformda hemşeriniz olarak sesiniz olmaya devam edecektir. Hakkınızı helal edin”

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Demokrasi Platformu: Türkiye halkları savaş istemiyor

Siverek ilçesinde Demokrasi Platformu üyeleri Kanlıkuyu parkında bir araya gelerek son günlerde yaşanan olayların durdurulması çağrısı yaptı. Kanlıkuyu parkında bir araya gelen platform üyeleri adına basın açıklamasını Demokratik Bölgeler Partisi ilçe eş başkanı İbrahim Halil Ayyıldız yaptı. Ayyıldız tarafından yapılan basın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı: “1 Eylül Dünya Barış gününde […]