Siverek Müftüsü Barut göreve başladı

1

Adıyaman’ın Kahta ilçesi müftülüğü görevi yürütürken, Siverek müftülüğüne atanan Burhan Barut ilçeye gelerek göreve başladı.

Burhan Barut gazetecilere yaptığı açıklamada, “Dinimiz İslamın hizmetinde iman ve ahlak konularında vatandaşları bilgilendirme camii hizmetlerimiz de devam edecek. İbadetlerimiz, cami ve kuran kurslarımız Diyanet Başkanlığımızla yönetimi devraldım. Hakkaniyete uygun dini İslam’ın kavramında Peygamberimizin sünneti olan örf, adet ve söz geleneğini benimseyip Allah’a iyi bir kul olmamız gerekir. Ayrıca Allah’ın kullarına da şefkat, merhamet ve adaletle hizmet edebilme anlayışı hakim olmalıdır” dedi.

Barut, hizmeti yürütürken de mevcut kanun ve nizamlara uygun bir şekilde hizmet edilmesi gerektiğini belirterek, “Bize bahşedilen bu güzel vatanımız üzerinde birlik ve beraberliğin kıymetini bilmek herkesin faydasınadır. Kesinlikle ayrıcalığa meydan verilmemeli kanaatindeyim. Memleketimiz hızla refahı yakalamak seviyesine gelmiştir. Ekonomik durumumuz ve huzurumuzu kıskanan ülkeler vardır. Buna maşa olmamak en büyük idrak içinde olmamız gerektiği kanaatideyim. Gayret bizden, dua ve destek sizlerden, Tevfik Allah-u tealadandır” dedi.

One thought on “Siverek Müftüsü Barut göreve başladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Şüpheli araçta esrar ele geçirildi

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde uygulama yapan polis ekiplerince şüphe üzerine durdurulan hafif ticari araçta yapılan aramada esrar ele geçirildi. Alınan bilgilere göre, Siverek Emniyet Müdürlüğüne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Amirliği ekipleri tarafından Diyarbakır – Siverek karayolu Selimpınar mevkiinde yapılan uygulamada Mehmet V.O. yönetimindeki 72 AH 820 plakalı hafif ticari […]

Benzer Haberler