Ambulans kaza yaptı, hasta sivil araçla nakledildi!

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde akşam saatlerinde Adnan Menderes Bulvarında hasta taşıyan ambulans, hafif ticari araca çarptı.

Edinilen bilgilere göre, M. Emin Girgin yönetimindeki 63 AT 280 plakalı hafif ticari araç, arkadan gelen ambulansa yol vermek için aracını sağa çekeceği sırada arkadaki ambulans araca çarptı.

İddialara göre, ticari araç sürücüsü M.Emin Girgin aracından inerek ambulans şoförüne, ‘Sen hastayı hastaneye götür, ben burada polisi de seni de zabıt tutulması için beklerim’ ifadelerini kullandığı, ambulans şoförünün ise kabul etmeyerek polisi beklediği belirtildi.

Hastanın yakınlarının tepki göstermesi üzerine, ambulanstaki hasta özel araçla hastaneye götürüldü.

-Çevre Esnafı Ambulansa Şoförüne Tepkili

Çevrede bulunan esnaflardan birçoğu ambulans sürücüsünün hatalı olduğunu belirtip kazada ticari araç sürücüsünün bir suçunun olmadığını iddia etti. Kazayı gören çevre esnafları kaza hakkında, “Ambulansın içindeki hastanın acil bir durumu yoksa neden 90 km hızla sirenleri yanar şekilde hastaneye gidiyordu” ifadelerini kullandı.

112 merkezinden kaza alanına gönderilen ikinci ambulans ise geri döndü. Kazayla ilgili soruşturma devam ediyor. (Haber: Yusuf Eyyüp Sarı)

ambulans-kaza-yapti-hasta-sivil-aracla-nakledildi (4) ambulans-kaza-yapti-hasta-sivil-aracla-nakledildi (3) ambulans-kaza-yapti-hasta-sivil-aracla-nakledildi (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek üzümü ve inciri pazara indi

Bir zamanlar Siverek’in dört bir yanında bulunan bağların sayısının azalması, imara giren bağ alanlarının yanı sıra bağlarda başlayan hastalık ve yeni bağ alanlarının oluşturulmaması nedeniyle birçok üzüm türü de zaman içinde yok olmaya başladı. Siverek kentinin kalan son birkaç bağında yetişen incir ve kırmızı üzümün ilk mahsulü pazara indi. Siverekli yaşlı […]