Bekçiyi bağlayıp kabloları çaldılar!

Hilvan’da içme suyu arıtma tesisini basan yüzleri maskeli silahlı bir grup, bekçiyi etkisiz hale getirip terfi merkezinde bulunan dalgıç ve pompalara ait kabloları çalarak kaçtı.

Olay önceki gece Hilvan’ın Hoşin Mahallesi Atatürk Baraj Gölü kıyısında bulunan ve yapım çalışmaları devam eden içme suyu arıtma tesisinde meydana geldi. İddiaya göre, gece geç saatlerde yüzlerini maskeyle gizlemiş silahlı bir grup, belediyeye ait içme suyu arıtma tesisini basarak bekçi Adil Dildak’ı etkisiz hale getirdi. Yanlarında getirdikleri kesici aletlerle dalgıç ve pompaları çalıştıracak kabloları kesip aldıktan sonra içerdeki bazı malzemeleri de yanlarına alıp kaçtı.

Bekçinin Telefon ve Ayakkabılarını Aldılar

Gece saatlerinde yüzleri maskeli ve silahlı dört kişinin tesise geldiğini ve kendisini ölümle tehdit edip etkisiz hale getirdiğini söyleyen tesis bekçisi Adil Dildak, yaşadığı korku dolu anları şöyle ifade etti.

‘Gece vakti nereden geldiğini göremediğim dört kişi birden başıma silah dayayarak beni yere çöktürdü. Sesimi çıkarmam halinde ellerimi bağlayıp beni baraj gölüne atacaklarını söyleyip ölümle tehdit ettiler. Daha sonra üç kişi başımda bekledi ve yanımdan ayrılan diğer kişi, uzakta beklettikleri kalabalık bir grupla yaklaşık iki saat boyunca kabloları kesip yukarı doğru taşımaya başladılar. Daha sonra beni de yanlarına alıp tepeye çıkardılar. Orada telefonumu ve ayakkabılarımı aldıktan sonra karanlıkta görmediğim bir araca binip gittiler. Yüzleri maskeyle gizlenmiş silahlı kişiler oradan ayrıldıktan sonra ben de can havliyle mahalleye giderek durumu jandarmaya bildirdim’ dedi.

Verilen bilgiler doğrultusunda olay yerinde inceleme yapan jandarma, şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

bekciyi-baglayip-kablolari-caldilar (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kırsal mahalleler Siverek Belediyesi'yle kalkınıyor

Siverek Belediyesi, kırsal alandaki mahallelerde başlattığı hizmet atağını sürdürüyor. Kırsal Hizmetler Müdürlüğü kırsal alandaki mahalle ve sokaklarda başlattığı stabilize yol yapım çalışmalarına devam ederken, alt yapısı tamamlanmış mahallelerde ise beton yol çalışmalarına başladı. Belediye ekiplerince bir süre önce Gedik mahallesinde başlayan mahalle içi yol yapım çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkan […]