Siverek Kaymakamı Karagül, göreve başladı

Siverek Kaymakamlığına atanan Yozgat Vali Yardımcısı Doktor Vural Karagül, ilçeye gelerek göreve başladı.

Siverek Kaymakamı Hamza Erkal’ın Çanakkale valisi olarak atanmasının ardından Şanlıurfa Vali Yardımcısı Cengizhan Yılmaz, ilçeye vekaleten atanmıştı. Siverek Kaymakamlığına, bir süre önce Amerika Birleşik Devletlerindeki doktora eğitimini tamamlayan Yozgat Vali Yardımcısı Vural Karagül atandı. Bugün ilçeye gelerek göreve başlayan Karagül, Siverek ilçesinde hizmet vermenin mutluluğunu yaşadığını belirtti.

Karagül, 15 yıllık bir meslek hayatının olduğunu belirterek “Siverek gibi ülkemizin güzide bir ilçesine hizmet etmek benim için çok önemli. Bu süre içinde ilçemize hak ettiği yeri kazanması ve ilçemizin tanınırlığının artırılması için değerli Siverekli hemşehrilerimle el ele , gönül gönüle çalışacağız” ifadelerini kullandı.

-Kaymakam Vural Karagül kimdir?

1974 İstanbul doğumlu olan Vural Karagül, eğitimini İstanbul’da tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden 1998 yılında mezun olan Karagül, 2000 yılında Kaymakam adaylığı sınavını kazanarak Van Kaymakam adayı olarak mesleği başladı.

Van ilinde adaylığını tamamlayan Karagül, 2002 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından İngiltere’ye gönderilerek Exeter Üniversitesinde Kamu Yönetimi Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı.

2003 yılı Mart ayında Hatay Kumlu Kaymakamı olarak atanan Kaymakam Vural Karagül, daha sonra Şırnak Güçlükonak Kaymakamı, Malatya Darende Kaymakamı, Bilecik Söğüt Kaymakamı, Bilecik ve Yozgat Vali Yardımcılığı görevlerini yürüttü.

2013 yılında Uludağ Üniversitesinde Kamu Yönetimi doktora programını tamamlayarak doktor unvanını kazandı. Dr. Karagül, Söğüt kaymakamlığı görevini yürütürken Bilecik Üniversitesinde misafir öğretim görevlisi olarak Hukukun Temel Kavramları ve Türkiye Yönetim Tarihi konularında Kamu Yönetimi öğrencilerine ders verdi.

Söğüt Kaymakamlığı görevinden sonra doktora eğitimi almak üzere Amerika Birleşik Devletlerinin California Eyaleti San Diego şehrine giden Kaymakam Vural Karagül, burada Alliant International University’de Liderlik Programında doktorasını 2015 yılında tamamladı ve 2. kez doktor unvanı aldı.

Yozgat Vali yardımcılığı görevini yürütürken Siverek kaymakamı olarak görevlendirilen Dr. Vural Karagül, evli ve üç çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilen Siverek Kaymakamı Karagül, aslen Sinop olduğu belirtildi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Eve hırsız girdi sandı, mermi çekirdeği buldu!

Siverek ilçesinde gece saatlerinde gelen sesler üzerine eve hırsız girdiğini düşünen ev sahibi, evi kontrol ettiğinde mermi çekirdeği buldu. Şair İbrahim Rafet mahallesi Abdalağa caddesinde bir evde gece saat 03.00 sıralarında gelen sesler üzerine evi kontrol eden ev sahibi G.Ç, odasında mermi çekirdeği bulması üzerine 155 polis hattını aradı. G.Ç. polise […]