Siverek Emniyetinden sahte para uyarısı

Siverek Emniyet Müdürlüğü yaklaşan Kurban Bayramı öncesi esnafı ve vatandaşları sahte paraya karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Siverek Emniyet Müdürlüğüne bağlı Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekiplerince dağıtılan bilgilendirme broşürlerinde, sahte paraya karşı alınması gereken tedbirlere yer verildi. Polis ekipleri, hayvan pazarı esnafının yoğun olarak bulunduğu Hasan Çelebi mahallesindeki Meydan kahvehanesinde bilgilendirme yaptı.

Siverek İlçe Emniyet Müdür Vekili İbrahim Arpacı, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi vatandaşların sahte para konusunda daha da dikkatli olmalarını istedi. Arpacı, “Kurban bayramının yaklaşmasını fırsat bilen kalpazanların piyasaya bol miktarda sahte para sürüp, bu parayı çeşitli şekillerde elden çıkarttıkları tespit edildi. Bayram öncesi hayvan pazarlarında toplu ödemeler yapılıyor. Yaygın olarak kullanılan yöntemlerden biri, toplu ödemeler sırasında destelerin arasına konulan sahte paralardır” dedi.

Alışverişlerde şüpheli durumlarla karşılaşan vatandaşın 155 Polis İmdat ve 156 Jandarma hattını arayarak bilgi vermeleri gerektiğini söyleyen Arpacı, “Yapılan ihbarın, aranan bir kişi veya şebekenin ortaya çıkarılmasına yardımcı olabileceği unutulmamalıdır. Vatandaşlarımızın bu konuda duyarlı olmaları demek yaşanabilecek mağduriyetlerin önüne geçilerek suçluların hak ettikleri cezaları almaları sağlamaları demektir” ifadelerini kullandı.

Hayvan pazarı esnaflarından Adem Bayraktar, “Kurban Bayramı nedeniyle hayvan pazarında toplu satışlarda yüklü miktarda para alış verişinde bulunuyoruz. Önemli bilgiler aldık, teşekkür ederiz” dedi.

sahte-para-uyarisi (2)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Çocuğa çarpan motosiklet sürücüsü kaçtı!

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde motosikletin çarptı çocuk yaralandı. Alınan bilgilere göre, Haliliye mahallesinde yolun karşı tarafına geçmek isteyen M.Y. isimli çocuğa motosiklet çarptı, motosikletin çarptığı çocuk savrularak kaldırıma çarptı. Motosiklet sürücüsü ise olay yerinden kaçtı. Olay yerinden geçen bir otomobil ile Siverek Devlet Hastanesine kaldırılan M.Y. tedavi altına alındı. Kazayla ilgili polise ifade […]