Siverek’te bayram hareketliliği başladı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Ramazan bayramında görülmeyen hareketlilik en çok esnafları sevindirdi.

İlçede   Bayram alışverişinin  hareketliliğini Bir kısım tarım işçisinin  ilçeye  dönüş yapmasına bağlayan Siverek Gıda Maddeleri Odası  Başkanı Abdulvahit Sevdalı konuyla  ilgili  yaptığı açıklamada  şunları kaydetti” Ramazan Bayramında   vatandaşlarımızın büyük kesimi  ilçe dışındaydı her yıl ilçeden yaklaşık 35 bin insanımız  tarım işçinde   geçici işçi  olarak  ilçe  dışına çıkıyordu Kurban bayramı  öncesi tarım işçilerinin  bir kısmı  ilçeye dönüş yaptı  esnafımızın da  yüzü güldü”

Geçen bayrama oranla bu bayramda  piyasada  bir hareketlilik  olduğunu  belirten  giyim satışı yapan  esnaflardan Bekir Kankılıç “ Ramazan Bayramında  bir çok esnafımız iş yapamadı, Allaha şükür bu bayram öncesi piyasa hareketlendi   satışlarımız iyi memnunuz” dedi.

siverekte-bayram-hareketliligi (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek Belediyesinde bayramlaşma

Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, Kurban Bayramı öncesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde çalışan personel ile bayramlaştı. Ayvanat mahallesinde bulunan Destek Hizmetleri Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen bayramlaşma törenine Başkan Yılmaz’ın yanı sıra Başkan Vekili Hamdi Hatipoğlu, Başkan Yardımcısı Hasan Karakaş, bazı daire müdürleri ile temizlik işleri personeli katıldı. Bayramlaşma öncesi çalışanlarla bir […]