Bayram namazında camiler doldu taştı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Kurban Bayramı namazı için vatandaşlar camilere akın etti.

Siverek ilçesinde güneşin ilk ışıkları ile birlikte Siverekliler camilere akın etti. Bayram namazını kılmak için Şeyh Abdulkadir Geylani Camisine giden halk cami içerisinde yer bulamayınca cami avlusu ve bahçesinde bayram namazını kıldı. Bayram namazından önce cami görevlisi tarafından bayram vaazı okundu.

Vaazın sonunda cami hocası tarafından bayram namazının nasıl kılınacağı hakkında cemaate bilgi verildi. Saatler 06.50’yi göstermesiyle birlikte iki rekât bayram namazı kılınarak ardından “Teşrik Tekbirleri” getirildi. Bayram hutbesinde ise Kurban Bayramının önemine değinilerek, komşu ve akraba ziyareti ve yardımlaşmanın önemine vurgu yapıldı. Hutbe sonunda ise zulüm altında olan Müslümanlar için topluca dua edildi.

Yapılan duanın ardından halk cami avlusunda bayramlaşarak mezarlıklara akın etti. (Haber: Yusuf Eyyüp Sarı)

bayram-namazinda-camiler-doldu-tasti (2)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverekli vatandaşlar mezarlıklara akın etti

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde kılınan bayram namazının ardından vatandaşlar yakınlarının mezarlarını ziyaret etti. Siverek ilçesinde bu sabah saat 05.57’te kılınan bayram namazının ardından mezarlıklara akın eden Siverekliler, dünyadan göçüp giden yakınları için Fatiha ve Yasin okudu. Mezarlık kapısında bekleyen belediye görevlileri tarafından mezarlığa gelen vatandaşlara bayram şekeri ve kolonya ikram edildi. Mezarlıkta […]