‘Bayram Dişkaya’ cinayeti zanlılarının yargılaması sürüyor

Siverek ilçesinde, inşaat işçisi Bayram Dişkaya’nın öldürülmesiyle ilgili duruşma ertelendi. Siverek Adliyesinde görülen davanın ikinci duruşmasına, Dişkaya’nın tutuklu bulunan eşi Perihan Dişkaya ve suç ortağı olduğu iddia edilen Mustafa Ç, avukatları ve Dişkaya’nın yakınları katıldı.

Mahkemede Dişkaya’nın yakınları müşteki sıfatıyla ifade verdi.  Duruşma sırasında Mustafa Ç’nin avukatının savunmasına sinirlenen maktül Dişkaya’nın yakınları mahkeme başkanı tarafından duruşma salonundan çıkarıldı. Mahkeme tanıkların dinlenmesinin ardından ertelendi.

Öte yandan mahkeme esnasında fenalık geçiren Dişkaya’nın bazı yakınlarına ise sağlık ekipleri müdahale etti. Dişkaya’nın kardeşi Muzaffer Dişkaya, mahkemenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, adli tıp raporlarının karıştırıldığını ileri sürdü.

Devletten başka güvenebilecekleri kimsenin bulunmadığını vurgulayan Dişkaya, “Bizim devletimizden başka kimsemiz yok. Adli tıp raporlarının asılları gelmezse biz ağabeyimizin cenazesini çıkararak Ankara’ya götüreceğiz. Biz devlete sığınmışız, bizim 600-700 bin liramız yok avukata verelim. Devletten beklentimiz adaletin tecellisidir” dedi.

Siverek ilçesinde, 22 Ağustos 2014’te kaybolduktan sonra Atatürk Barajı’nda cesedi bulunan inşaat işçisi Bayram Dişkaya’nın ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmada, Dişkaya’nın eşi Perihan Dişkaya ile suç ortağı olduğu iddia edilen Mustafa Ç. tutuklanmıştı.

bayram-diskaya-davasi-gorulmeye-devam-ediyor (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek’in Sahibi Tüm Sivereklilerdir

Sevgili dostlar dün Siverek’i İl Yapma ve Kalkındırma Derneği onursal Başkanı Koçali Aymaz Başkanlığında bir gurup arkadaşımızla yeni göreve Başlayan Kaymakamımız Doktor Vural Karagül’ü makamında ziyaret ederek, kelimenin tam anlamıyla hem ziyaret hem ticaret yaptık. Bilindiği gibi biz SİVİL – DER olarak yıllardır bu kentin kalkınması bacasız fabrika olarak tabir […]