Siverekli Sanatçının Yükselişi

[Özel Haber – Cuma SARI] – Siverek kenti acıların, yoksullukların kenti olduğu kadar sanatçıları, şairleri yetiştiren, ruhunda sanata edebiyat dair ince bir zar olan kent.

Bugüne kadar Siverek yüzlerce sanatçı bilim adamı yetiştirmiş, küçelerinde koşup büyüyen birçok insan kendi sanat dalında da büyümeye devam ediyor.

Murat Beyazgül, Siverek’te araba yıkayıcılığı yaparken bir yandan da yanık sesiyle düğünlerde özel günlerde türküler söylemeye devam ediyordu. Ruhundaki sanat ateşi onu yerinde tutamıyordu.

Sanat ruhu ağır gelip onu alıp İstanbul’a götürdü. Tek amacı vardı. İyi bir sanatçı olup hem kendi adını hem de Siverek adını layıkıyla sanat camiasında en üst noktaya taşımaktı.

Her Siverekli de olan Zaza damarının inadı onun daha azimli olmasına sağladı. İki yıl gibi kısa sürede Siverekli murat film ve dizi setlerinde boy göstermeye başladı. Bu güne kadar Birçok dizide rol alarak kendisine verilen rolü hakkıyla yerine getirdi.

Mütevazı kişiliği ve sanatçı ruhuyla ön plana çıkan Siverekli sanatçının yarınlara dair büyük hedefleri var.

Sanatçı Murat Beyazgül, yazarımız Şükrü Dolaş’a amacını şu sözlerle dile getiriyordu; “HEP BİR GÖÇ HALİ BİZİMKİSİ”

Ben Murat Beyazgül 1988 Siverek’te dünyaya geldim. 7 Yaşından itibaren bir yandan çalışarak bir yandan da okul okumaya çalışıyordum ilkokul okulu bitirdikten sonra maddi sıkıntılardan dolayı eğitimime devam edemedim.

Yaşamak için her yoksul çocuk gibi bende çeşitli işlerde çalışarak erken yaşam ve ekmek kavgasına atıldım.

Ergenlik döneminde sesimin güzel olduğunu için çeşitli teklifler alıyordum, birçok türkü evinde sahneler alıp birçok düğünlere katılıp şarkı söyleyerek hayata tutunmaya çalıştım. Asıl mesleğim ise oto yıkamacılık hem araba yıkama hem düğünlere gitmek bir yandan da tiyatroyu hayalim ise oyuncu olmaktı. 2013 Yılında sanatçılık hayallerimi takip ettim. İyi ki düşmüşüm hayallerimin peşine. 

Bir den çok değerli tiyatro hocalarından ilham alıp bu yola çıktım. Kendim kendime dedim bir gün oyuncu olacağım. Gel gör ki; gurbet ele çalışmaya geldim Siverek’ten çıkıp İstanbul yola koyuldum burada daha bambaşka bir hayat, bambaşka insanlarla tanıştım, her ne kadar güzel bir şehir olup büyük zevkler ve renklerle cıvıl cıvıl olsa da; benim memleketim özüm Siverek kadar olamaz Siverek’i anlatmaya kalksam sayfalar yetmez.

Bu yüzden şu kadarını söyleyeyim Siverek bambaşka bir şehir anlatılması biraz zor hele ki ; o güzel insanları Siverek’ten ayrılmak bile zor geldi bana neyse ki; artık yola koyulduk ve bur da bir şeyleri başarmak amacıma ulaşmaya beğenilmek üzere çağrıldım sinema olsun diziler olsun bir çok dizi ve sinema filminde yer aldım.

Başaracağıma eminim bir yılmaz Güney olmak zor tabi ki; ama onun yolunda gitmek benim için bir şereftir o bambaşka biri ne mutlu ki onun yolunda gidiyoruz. Sözlerimi noktalarken güzel insan tertemiz kalbiyle çok değer verdiğim büyüğüm saygı duyduğum Gazeteci Şükrü Dolaş Ağabeyime sonsuz teşekkürlerimi sunarken daha iyi bir oyuncu olmak daha güzel yerlere gelebilmek bunun içinde elimden her ne gelirse onu yapacağıma inanıyorum ve Siverek ismini onurunun hakkını sanatımla kişiliğimle vereceğim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Türk Telekom şefinden 308 bin liralık vurgun!

İzmir’in Kınık ilçesinde, kurumun koyduğu müşteri kotasını geçebilmek amacıyla hat iptali için gelen veya “Kampanya var. Faturanızı düşüreceğim” diyerek kimliğini aldığı birçok kişinin evine bilgileri dışında internet bağladığı ileri sürülen Türk Telekom Şefi A.U.’nun, ayrıca bu kişilerin kimlik bilgilerini kullanarak, cep telefonu, masa ve dizüstü bilgisayar siparişi verdiği de ortaya […]