Kırsal mahalleleri kalkındırma atağı sürüyor

Siverek Belediyesi tarafından daha önce köy statüsünde bulunan mahallelere yönelik başlatılan kalkındırma atağı sürüyor. Belediye Başkanı Resul Yılmaz, ekiplerin Büyüktepe (TIL) mahallesinde devam eden mahalle içi beton yol çalışmalarını yerinde inceleyerek bilgi aldı.

Büyüktepe mahalle muhtarı ve mahalle sakinleri tarafından karşılanan Başkan Yılmaz, gelen talepleri dinleyerek not aldı. Daha sonra çalışma yapılan alanları gezen Belediye Başkanı Resul Yılmaz, bir süre çalışan işçileri izledi. İşçilerle bir süre sohbet eden Yılmaz, yapılan beton yol çalışmalarında geri dönüş olmadığını hatırlatarak, çalışma sırasında hassas davranılmasını istedi.

Mahalle sakinleriyle gazetecilere açıklama yapan Belediye Başkanı Resul Yılmaz, belediye seçimlerinde verdikleri sözleri bir bir yerine getirdiklerini ifade etti.

Yılmaz, “Bugün meclis üyesi arkadaşlarımız ve yakın çalışma arkadaşlarımızla birlikte Büyüktepe mahallemize ziyarette bulunduk. Büyüktepe mahallemizde Kırsal Hizmetler ile Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz köy içi yani mahalle içi diye tabir ettiğimiz sokaklarımızı betonla kaplama işini yapmışlar. İşi çokta güzel gerçekleştirmişler. Ben öncelikle ekipte yer alan arkadaşlarımı kutluyorum. Biraz gecikmeli de olsa bu mahallemize hizmeti getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bizim hedefimiz şu biz sadece siyasette seçimden seçime hizmet yapan, seçimden seçime vatandaşı hatırlayan bir anlayışa sahip değiliz. Gerek ben, gerekse meclis üyesi arkadaşlarım sürekli sahadayız, ilçemizin gerek merkezinde gerekirse kırsal mahallelerimizde bu çalışmalarımızı bundan sonrada sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Sadece belirli bir kesime hizmet eden anlayışa karşı olduklarını vurgulayan Yılmaz, “Bugün ilçemizin kuzeyinde yer alan mahallelerimize gelirken, başka günlerde gerek doğusuna gerek güneyine gerekse batısındaki mahallelere de gidip ziyarette bulunup çalışma yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Başkan Yılmaz, hizmetin mahalle sakinlerine hayırlar getirmesini dileyerek, “Ayrıca mahalle sakinlerine de teşekkür etmeyi borç biliyorum. Zira bugüne kadar gelip bizi sıkıştırmadılar aman aman önce burayı yapın gibi bir talepte de bulunmadılar. Bu nedenle de kendilerine teşekkür ediyorum bundan sonrada her daim bu mahallede yaşayan insanlarımızın ve vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Tekrar hizmette emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu hizmetin başta Büyüktepe mahallemiz olmak üzere Siverek’imize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum” şeklinde konuştu.

Büyüktepe mahalle muhtarı Hüseyin Kırvar çalışmalardan ötürü Belediye Başkanı Resul Yılmaz’a teşekkür ederek, “Büyüktepe mahallesi Siverek’in kırsal alandaki büyük mahallelerinden biridir. Kış ayları geldiğinde çamurdan, yaz aylarında ise toz dumandan pencerelerimizi dahi açamıyorduk. Sağ olsun Belediye Başkanımız Sayın Resul Yılmaz mahallemizin iç yollarını betonlayarak, bizi bu sorundan kurtardı. Şunu da eklemek istiyorum ki, kırsal alandaki mahalle sakinlerinin sabrı çok önemlidir. Bekledikleri hizmetler mutlaka gelecek. Biz Büyüktepe olarak sabrettik ve bugün hizmet mahallemize geldi” dedi.

Büyüktepe ziyareti sırasında Belediye Başkanı Resul Yılmaz’a Başkan Vekili Hamdi Hatipoğlu, meclis üyeleri Cumali Karavar, Ramazan Baylan, Eyüp Çınar ile Fen İşleri Müdürü Selahattin Özdoğan eşlik etti.

kirsal-mahalleleri-kalkindirma-atagi-suruyor (2) kirsal-mahalleleri-kalkindirma-atagi-suruyor (3) kirsal-mahalleleri-kalkindirma-atagi-suruyor (4)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

YAŞLI ADAM VE ÇINAR YAPRAĞI

Yüreği kırgınlıklarla acılarla dolu adam, uzaktan baktı toy çınar ağacına, susuzluk ve toz bulutlarının arasında inadına kök salıyordu toprağa genç çınar ağacı. Yorgun ve hasta adam diz çöktü çınar ağacının karşısına, elini çenesinin altına koyarak düşünmeye başladı. İnadına toprağa kök salıp yaşam mücadelesi veren bu çınara benzetti kendi yaşam mücadelesini. […]