Dolu yağışı tarım arazilerine zarar verdi

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde öğle saatlerinde etkili olan dolu yağışı köylerde bazı tarım arazilerine zarar verdi. Dolu yağışı bir çok köyde etkili olurken, Karacadağ bölgesindeki Üçkuyu köyünde domates tarlaları ve ağaçları etkilediği bildirildi.

Üçkuyu köyü muhtarı Hüsnü Gülalan, 20 dakika etkili olan dolu yağışının ardından kar yağışını andıran görüntüler oluştuğunu söyledi. Gülalan, “Bugün öğle saat 12.00 sıralarında şiddetli bir dolu yağışı başladı. Tarladaki ürünlerimizin bir çoğuna zarar verdi. Yağış bir çok köye zarar verdi, kış aylarında hayvanlarımız yemlemek için üzerini naylon ile örttüğümüz samanların örtülerini parçaladı. Köydeki bir çok ağaç, bağ ve bahçe ile ektiğimiz domateslerimiz de bu dolu yağışından zarar gördü” dedi.

Gülalan, yetkililerin mağduriyetlerinin giderilmesi için yardım beklediklerini söyledi. Dolu tanelerinin misket büyüklüğünde olması dikkat çekti. (Haber: Yusuf Eyyüp Sarı)

dolu-yagisi-tarim-arazilerine-zarar-verdi (2) dolu-yagisi-tarim-arazilerine-zarar-verdi (3)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Belediye Başkanı Yılmaz esnaf ziyaretinde

Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, esnaf ve vatandaş ziyaretlerini sürdürüyor. Mahalle toplantıları yanı sıra sorunları yerinde incelemek, esnafın istek ve taleplerini birinci ağızdan dinlemek amacıyla Esmerçayır mahallesi esnaflarını ziyaret eden Başkan Yılmaz, alışveriş yapan vatandaşlarla da bir araya geldi. Esnaf ve halkın yoğun ilgisiyle karşılaşan Başkan Yılmaz, ziyaret güzergâhı üzerinde […]