Cumhuriyet caddesinde hummalı çalışma başlatıldı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde her yağış sonrası sel baskınına uğrayan ve kangren haline gelmiş Cumhuriyet Caddesi ile Kale Boğazı için hummalı bir çalışma başlatıldı.

Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, ŞUSKİ Genel Müdürlüğü ve Siverek Belediyesi işbirliğiyle Cumhuriyet Caddesi üzerinde yürütülen yağmur suyu drenaj sistemi döşeme çalışmalarını yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Her yıl su baskınlarına maruz kalan Cumhuriyet Caddesi üzerindeki çalışmalarını yerinde inceleyen Yılmaz ve beraberindekiler esnafın da taleplerini diledi.

Yağışlı havalarda suların bu bölgede toplandığına dikkat çeken Belediye Başkanı Resul Yılmaz, “Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğü ve Siverek Belediyesi olarak başlattığımız çalışma kapsamında Cumhuriyet, Esmerçayı, Abdulkadir Karahan, Şeyh Lütfü, Şair İbrahim Rafet caddeleri ile Kale Boğazına yağmur suyu drenaj sistemi döşüyoruz. İnşallah bu yol bu sistem devreye girdikten sonra işte her yıl yağmur yağdığında ismini zikrettiğim caddelerin tamamını sel suları basıyordu. Başta buradaki esnafımız olmak üzere herkes zarar ediyordu, hoş olmayan görüntülerle karşı karşıya kalıyorduk. Bu sistem tamamlanıp devreye alındıktan sonra bu sıkıntılardan hepimiz kurtulmuş olacağız. Arkadaşlarımız yüklenici firmayla birlikte gece gündüz demeden burada çalışmalarını sürdürecekler, tahminimize göre 10 gün içerisinde bu çalışmayı neticelendirmiş olacaklardır” dedi.

Çalışmalardan dolayı esnaf ve vatandaşlardan sabır göstermelerini isteyen Başkan Yılmaz, “Ben özellikle bu çalışma sırasında değerli hemşerilerimden sabır ve sebat göstermelerini istiyorum. Kendilerine elbette ki bir rahatsızlık veriyoruz ama bilsinler ki bu rahatsızlık onların ileriki günlerde daha iyi bir yaşam standardına kavuşmaları içindir. Bu vesileyle başta ismini zikrettiğim ŞUSKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan arkadaşlarımıza, Fen İşleri Daire Başkanlığındaki görev alan arkadaşlarımıza, Siverek Belediyemizin ilgili dairesi olan Fen İşleri ve su işlerini yada kanal işlerini takip eden birimdeki arkadaşlarımıza, yüklenici firmaya şimdiden teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yılmaz, bölge esnafını ziyaret ederek çalışmaların hayırlı olmasını diledi.

cumhuriyet-caddesinde-hummali (2) cumhuriyet-caddesinde-hummali (3) cumhuriyet-caddesinde-hummali (4)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Gözaltına alınan 17 kişi adliyeye sevk edildi

Şanlıurfa merkez ve Siverek ilçesinde uyuşturucu ticareti yapanlara yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 17 kişi adliyeye sevk edildi . Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, uyuşturucu satıcılarına yönelik yaptığı 2 aylık fiziki ve teknik takibinin ardından özel hareket polislerinin de desteğiyle 21 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenlenmiş, 17 kişi gözaltına alınarak emniyette sorgulanmaya başlanmıştı. Emniyetteki işlemleri […]