Diyarbakır Siverekliler Kulübü Başarıdan Başarıya Koşuyor

Başarılarının devamı için tüm Sivereklilerin desteğini beklediğini belirten kulübün kurucu başkanı Diyarbakır Siverekliler Dernek Başkanı Burhan Erol İrfan, bu zorlu karşılaşmalarda taraftarın desteğinin kendileri için hayati önem taşıdığına dikkat çekerek destek istedi.

Başkan Erol, Siverek Son Haber sitesi ve irfan Gazetesine yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “2014 Yılı kasım ayında kurmuş olduğumuz Diyarbakır Siverekliler Spor kulübü derneğimiz sporda basketbol dalında Diyarbakır ilinde faaliyet göstermektedir ve her hangi bir siyaset gütmeyen ve amacımız sadece ilimizdeki çocuklarımızı spora teşvik etmek ve bunları eğitimle iyi bir seviyeye getirmek”

Takımın bu sene bir çok kategoride mücadele göstereceğini belirten Erol, “Bu yıl Basketbol takımlarımız Gençler Ligi, Yıldızlar Ligi ve Bölgesel basketbol liginde mücadele edecektir. Şu an devam eden Gençler liginde oynanan maçlar sonucunda ikinci olarak finallere kaldık, yarı final maçında da rakibimizi yenerek final oynamaya hak kazandık final maçımız 23/11/2015 pazartesi günü saat 18.00’dedir. Diyarbakır ilinde yılardır faaliyet gösteren ve ne ekonomik ne de saha anlamında hiçbir sıkıntısı olmayan spor kulüpleri olan Bağlar Belediyesi, Kayapınar Belediyesi, Selahaddin Eyyubi Üniversitesidir. Bunları belirtmekteki amacım biz ise her türlü eksiğimize rağmen bu köklü kulüplerle yarış içinde ve bu yarışta onların önünde olduğumuzu belirtmek isterim” dedi.

Başkan Erol tüm Sivereklilerden destek beklediklerini söyleyerek, “Ben kulüp başkanı olarak ve sporcularım kendimize inancımız tam olup bu yıl bu yarışı ne olursa olsun önde bitirip şampiyon olarak Siverek derneğimizi bölgede temsil edeceğiz. Siz değerli hemşerilerimizden isteğimize gelince lütfen final maçımızda birlik olup maddi imkânsızlıklarımızı sizlerin manevi destekleriyle unutturmanız, sahada bizlerle olmanız tek dileğimizdir” ifadelerini kullandı. (Haber: Yusuf Eyyüp Sarı)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek'te kaza ucuz atlatıldı!

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde park halinde iken kendiliğinden hareket etmeye başlayan otomobil TIR’a çarparak durabildi. Siverek – Şanlıurfa karayolu Bediüzzaman Said Nursi Bulvarında ismi öğrenilemeyen sürücünün alışveriş için yol kenarındaki marketin önüne park ettiği 16 LJN 76 plakalı otomobil bir süre sonra kendiliğinden hareket etmeye başladı. Aracın hareket ettiğini gören çevredekiler […]