Siverek’te TEOG maratonu başladı

Tüm Türkiye’ye genelinde iki gün sürecek olan 2015–2016 eğitim öğretim yılının ‘Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş’ (TEOG) sınavına 5 bin 782 öğrenci katılacak.

Okulları gezerek öğrencilere başarılar dileyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferit Karaoğlu yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “2015–2016 eğitim öğretim yılının birinci TEOG sınavı iki gün sürecek bugün ve yarın şekilde bu sınavımıza daha önce hazırlığımızı yaptık gerekli görevlendirmeleri hepsini bitirdik. Bu sabah beş itibariyle de başta taşıma merkezleri olmak üzere sınav merkezlerimizin hepsine sınav kitapçıklarımızı gönderdik. Bu sınavımız 75 merkez ve kırsalda 5782 öğrencimiz sınava girecek ve sınavda onları denetleyecek gözetleyecek olan 923 öğretmenimizi görevlendirdik. TEOG sınavına girecek olan öğrencilerimize başarılar diliyorum, memleketimize hayırlı olur temennisinde bulunuyorum” dedi.

Bazı öğrenciler sınavların kendileri için kolay bir sınav olduğunu belirtirken iyi bir puanla iyi bir okulda eğitimini sürdürmek için iki gün boyunca bugün 3 oturum yarın ise 3 oturum olarak derse girerek sınavda ter dökecek.

Öğrencilerin sınav saatinde ailelerin okul bahçesinde çocuklarına dualar ederek iyi bir puan ve okulla yerleşmesi temennisinde bulundu.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek'te polis aracına saldırıyı HPG üstlendi

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi Sanayi Sitesi yakınlarında bir polisin şehit olduğu saldırıyı PKK’nin silahlı kanadı HPG’nin üstlendiği bildirildi. HPG’nin saldırıyla ilgili web sitesinden yaptığı açıklamada, “23 Kasım günü saat 18.30’da Urfa’nın Siverek ilçe merkezi girişinde bulunan çimento fabrikası yakınlarında devriye gezen bir polis aracına yönelik bir gerilla birimimiz tarafından eylem gerçekleştirilmiştir. […]