Siverek’te mevsimin ilk karı düştü

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde son günlerde etkili olan soğuk havanın ardından mevsimin ilk karı Karacadağ bölgesine düştü.

Soğuk havanın etkisinde olan Siverek’in yüksek noktalarında kar yağışı başladı. Siverek’in aynı zamanda kayak merkezi olan Karacadağ’da da başlayan kar yağışının, halen devam ettiği öğrenildi.

Köylerde ulaşım sıkıntısına yol açmayan kar, Karacadağ’da kayak yapmak isteyenleri ise sevindirdi.

Zincirliçay mahallesi sakini İbrahim Garipoğlu, kar yağışının saat 21.00 sıralarında başladığını söyledi. Garipoğlu, “Kar yağışının başlaması bizleri sevindirdi. Son günlerde etkili olan soğuk havanın etkisini kıracaktır. Soğuk havadan ziyade kar berekettir. Şuan için etkili değil ve yollarımız açık” diye konuştu.

Kent merkezinde de bir süre yağmurla yağan kar yağışının, etkili olmadığı belirtildi. (Haber: Cuma Sarı)

siverekte-mevsimin-ilk-kari-yagdi (2) siverekte-mevsimin-ilk-kari-yagdi (3)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Türk Eğitim-Sen'den Kaymakam Karagül'e Ziyaret

Türk Eğitim-Sen Siverek Temsilciliği, görevine yeni başlayan Siverek Kaymakamı Dr.Vural Karagül’ü makamında ziyaret etti. İlçemizde faaliyet gösteren Türk Eğitim Sendikası yönetim kurulu üyeleri Kaymakam Vural Karagül’ü makamında ziyaret ettiler. Son derece samimi havada geçen ziyarette Türk Eğitim Sendikası İlçe Temsilcisi Mehmet Şengönül, Kaymakam Karagül’le sendikanın faaliyetlerini anlattı, eğitim sorunlarıyla ilgili bilgi […]