Siverek’te metruk binalar yıkılacak

Siverek Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Baydilli, gazetecilere yaptığı açıklamada, Hasançelebi Mahallesi’ndeki 5 metruk yapıyla ilgili vatandaşların taleplerini yerinde bulduklarını belirtti.

Bu evlerin yıkımı için gerekli yazışmaları yaptıklarını kaydeden Baydilli, binaların yıkımının en kısa zamanda gerçekleştirileceğini aktardı.

Hasançelebi Mahalle Muhtarı Cemal Mevlitoğlu da bir bölümü kendiliğinden yıkılan binaların çevrede tehlike oluşturduğunu söyledi.

Yapıların yıkımı için belediyeye dilekçe sunduklarını belirten Mevlitoğlu, “Bu binalar yıkılma tehlikesinin yanı sıra madde bağımlılarının da barınağı haline gelmiş durumda” dedi. (Haber: Yusuf Eyyüp Sarı)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek Belediyesi Kırsal Mahalle Çalışmaları Sürüyor

Siverek Belediyesinin 18 aylık çalışma döneminde 120 kırsal mahallede 480 kilometre mahalle içi ile bağlantı yol çalışması yaptığı bildirildi. Belediye Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden çalışmalarla ilgili verilen bilgide, “Siverek Belediyesi Fen İşleri ve Kırsal Hizmetler Müdürlüklerimizce, merkez ve kırsal mahalle ayrımı yapılmadan başlatılan yol çalışmaları son sürat devam ediyor. […]