“Kadına şiddet” konulu konferans verildi

Harran Üniversitesi Siverek Meslek Yüksekokulunca “kadına şiddet” konulu konferans verildi.

Siverek Meslek Yüksekokulunun salonunda düzenlenen konferansta konuşan psikolog Fatma Şeniz Ateş, kadına şiddetin her geçen gün arttığını ifade etti.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde bazı ailelerin çocuklarının sayısını belirtirken kızları saymadığını ifade eden Ateş, “Son zamanlarda Türkiye’de kadınlara yönelen ve artan şiddetin temelinde eğitimsizlik ve çocuklukta uğranan şiddet yatıyor.

Şiddetin önlenmesinde en temel faktör çocukları şiddet ortamından uzak tutup aile içi şiddetten uzak durmaktır. Çocukluğunda şiddete maruz kalan bireyler, büyüdüklerinde kendileri de maalesef şiddet uyguluyor” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek’te KOSGEB Girişimcilik Kursu Başladı

Siverek Gıda Maddeleri Odası Başkanlığı ile KOSGEB iş birliğiyle düzenlenen girişimcilik kursları başladı. Siverek Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda başlayan girimcilik kursuna aralarında bayanlarında bulunduğu 30 girişimci katılıyor. Girişimcilik Eğitmenin Yrd. Doç. Dr. Veysel Asoğlu eğitimin ilk gününde girişimcilere hangi koşullarda hibe ve diğer kredi olanaklarından faydalanacağını belirterek şunları kaydetti: […]