Siverek’te ‘Yerli Malı’ Haftası Etkinlikleri

Siverek ilçesinde, yerli malı haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferit Karaoğlu, Kazım Bekir İlkokulundaki programda, yerli malı tüketimi konusunda toplumun daha da bilinçlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Bu bilincin yolunun da eğitimden belirten Karaoğlu, “Çocuklarımızla birlikte yerli malı haftasını kutladık. Yerli malı sadece gıda ürünlerini tüketmek değildir. Özellikle Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi millileşme ile düşüncesiyle teknolojide ve sanayide uygulamamız lazım. Bu kapsamda kendi arabamızı, bilgisayarımızı, telefonumuzu yapmamız gerekir” dedi.

Karaoğlu, hafta boyunca düzenlenen etkinliklerde öğrencilere yerli teknolojinin geliştirilmesi konusunda bilgi verdiklerini kaydetti.

siverekte-yerli-mali-haftasi-etkinlikleri (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Siverek Belediyesinden Taşıkara (Bitik) mahallesinde çalışma

Siverek Belediyesi ekiplerince kırsal mahallelerde başlatılan beton yol çalışmaları devam ediyor. Belediye Başkanı Resul Yılmaz’ın talimatıyla devam ettirilen çalışmalar kapsamında Kırsal Hizmetler Müdürlüğünce Taşıkara (Bitik) mahallesinde, mahalle içi sokaklarda beton yol çalışmalarına başlandı. Devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkan Yardımcısı Hacı Ahmet Öncül, Kırsal Hizmetler Müdür Vekili Selahattin Özdoğan’dan […]