Siverek Kaymakamından Başarılı Cerrahlara Belge

Siverek Kaymakamı Vural Karagül, beyin kanaması geçiren bir hastayı lokal anestezi ile tek bir giriş deliğinden başarılı bir şekilde ameliyat eden hekimlere başarı belgesi verdi.

3. basamak bir hastanede yapılabilen bir ameliyatı Siverek Devlet Hastanesinde gerçekleştiren Beyin Cerrahi Uzmanı Odhan Yüksel, Anestezi Uzmanı Mahmut Hakan Soydinç ve Başhekim Uzman Doktor Muhammed Bahaddin Durak, Kaymakamlık binasında Vural Karagül’ü makamında ziyaret ederek bir süre görüştü. Kaymakam Karagül, başarılı ameliyata imza atan hekimleri tebrik ederek başarı belgesi verdi.

İnsan hayatının kutsal bir değer olduğunu ve hayat kurtarmak için bazen beş saniyenin bile çok önemli olduğunu belirten Kaymakam Karagül, “Doktorlarımızın üstün gayreti ve gösterdikleri başarıdan dolayı tebrik ediyorum. Bu ameliyatın yanı sıra devlet hastanemizde sadece bir yıl içerisinde yaklaşık 16 bin hasta ameliyat edildi. Hastaların tedavileri için il merkezlerine gitme ihtiyaçlarını en aza indirdik ve daha iyi hizmet vermek için çalışmalarımız devam ediyor. Tüm değerli sağlık personelimize de bu gayretli çalışmalardan dolayı ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Karagül, yakın zamanda yeni doğan yoğun bakım ünitesi, palyatif bakım merkezi ve toplum ruh sağlığı merkezi için çalışmalarda son aşamaya gelindiğini belirtti.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Otomobilin Altında Kalan Çocuk Hayatını Kaybetti

Siverek ilçesinde geri geri giden otomobilin altında kalan 3 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti. Edinilen bilgiye göre, ilçeye 10 kilometre uzaklıkta bulunan Yücelen mahallesinde meydana gelen kazada, Sinan Yabansu yönetimindeki 42 ZA 676 plakalı otomobil, sürücüsünün geri geri gelirken aracın arkasında duran ve fark etmediği torunu 3 yaşındaki Levent Yabansu’yu ezdi. […]