Zonguldak’tan Siverekli Öğrencilere Yardım Eli

Zonguldak Gökçebey ilçesinde üniversitede eğitimlerini devam eden 4 genç sosyal sorumluluk projesi tezi kapsamında Gökçebey ilçesinde başlattıkları yardım kampanyası kapsamında Siverekli öğrencilere kırtasiye, çanta, elbise ve Ayakkabıdan oluşan 33 yardım kolileri Gökçebey Kızılay aracılığıyla Siverek Kızılay şubesine gönderildi.

Gelen yardımları Siverek Kızılay Derneği Siverek Şube Başkanı İrfan Tüysüz tarafından ilçenin kırsal mahallerinden biri olan Kapıkaya İlk ve Ortaokullarına teslim edildi.

Gelen yardımların Kapıkaya okul müdür yardımcısı Emin Karabaşa teslim ettiğini belirten İrfan Tüysüz yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Zonguldak Gökçebey ilçesinde üniversite eğitimlerini sürdüren dört gencimiz sosyal sorumluluk tezi kapsamında Kızılay derneği aracılığıyla başlattıkları yardım kampanyası sonucunda 33 koliden oluşan 500 kız ve erkek öğrenci için kırtasiye, elbise ve ayakkabıdan oluşan yardımları hak sahiplerine teslim ettik. Bu gençlerimizi kutluyorum. Yardımın ötesinde bu türden davranışlar bu zor günlerimizde kardeşliğimizi dostluğumuza anlam katan hareketlerdir Kızılay şubesi olarak yardımsever gençlerimizle gurur duyuyoruz” (Haber: Şükrü Dolaş)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Ortaokul Öğrencilerinden Anlamlı Yardım

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bir grup ortaokul öğrencisi ve öğretmenler, ilçede maddi durumu iyi olmayan ailelere gıda yardımında bulundu. Bağlar Mahallesinde bulunan Şehit Öğretmen Metin Gençdal ortaokul öğretmen ve öğrenciler ilçede maddi durumu yetersiz ailelere gıda yardımından bulundu. Kış aylarında işsizliğin yoğun olduğu aylar olduğuna dikkat çeken okul yöneticileri, bazı öğrencilerinde […]