Meteoroloji Uyardı: Siverek’e Kar Geliyor!

Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü Diyarbakır Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi, Perşembe günü Siverek ilçesinde kar beklendiğini bildirdi. Merkezden yapılan yazılı açıklamada, bölgede yoğun kar yağışları ve hissedilir derecede sıcaklık düşüşleri beklendiği belirtildi.

Açıklamada ayrıca, “31.12.2015 Perşembe; sabahın erken saatlerinden itibaren görülecek olan yağışların Şanlıurfa ve çevresinde yağmur, yüksek kesimlerinde (Hilvan, Siverek) ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi bekleniyor. Diyarbakır, Batman, Mardin, Siirt ve Şırnak çevrelerinde ise yağışların karla karışık yağmur ve kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor” denildi.

Cuma günü bölge genelinde yağışların karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi beklendiği, özellikle bölgenin kuzey ve doğusunda yağışların kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olacağı tahmin edildiği ifade edildi.

Uyarı merkezi, Cumartesi günü kar yağışların bölgenin doğusunda etkisini devam ettirerek akşam saatlerinden itibaren terk etmesini, hava sıcaklıklarının Çarşamba gününden itibaren hissedilir derecede (6-10 derece) azalacağını bildirdi.

Bölge Müdürlüğü yapılan açıklamanın sonunda, “Bölgemizde beklenen kar yağışları ve soğuk hava nedeniyle başta ulaşımda aksamalar olmak üzere buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” ifadelerine yer verdi.

 

 

Eklenme Tarihi: 29 Aralık 2015 – Son Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2015 23:11

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Yazar Rıfat Mertoğlu'ndan İmza Günü

Siverekli yazar Rıfat Mertoğlu uzun bir aradan sonra yazdığı yeni romanını imzalamak üzere Siverek’i İl Yapma ve Kalkındırma Derneğinin konuğu olarak kentimize geliyor. İmza gününde “hayat ve edebiyat” konusunda görüşlerini de paylaşacak olan yazar ilk olarak 2004 yılında Taşın ve Aşkın Ezgisi isimli romanı için imza günü düzenlemişti. Aradan geçen […]