Siverek’te Değişmeyen Yeni Yıl Geleneği!

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde yılbaşı kutlaması geçmiş yılları aratmadı, saatler 00.00’ı gösterdiğinde ilçenin dört bir yanından silah sesleri yükselmeye başladı.

Geçmiş yıllarda yılbaşı gecesi yeni yıl sevincini silah sıkarak kutlayan bazı Siverekliler, 2016 yılının ilk saniyelerinde bu geleneği devam ettirdi. Saatler 00.00’ı gösterdiğinde ilçenin bir çok yerinden silah sesleri yükseldi. Av tüfeği, tabanca, uzun namlulu silah seslerinin duyulduğu ilçede, savaş bulunan ülkelerinden farksız görüntüler meydana geldi.

İlçedeki ilçenin dört bir yanından aynı anda yaklaşık 10 dakika boyunca silah seslerinin susmadı. İlk belirlemeler gören ölen ve yaralanan kimsenin bulunmadığı belirtilirken vatandaşlar yer yıl yapıldığı için her hangi bir korku yaşamadıklarını belirtiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın Siverek Ziyareti

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Diyarbakır’dan kara yoluyla Şanlıurfa’ya geçerken Siverek ilçesine gelerek arkadaşının ismini taşıyan okulu ziyaret etti. Bakan Avcı Fırat Mahallesindeki arkadaşı Siverekli şair Mehmet Ragıp Karcı’nın ismini taşıyan Kız Anadolu İmam hatip lisesini ziyaret etti. Bakan Nabi Avcı’nın ziyareti sırsında ilçe Kaymakamı Dr. Vural Karagül ile ilçe […]