Kar Yağışına En Çok Onlar Sevindi

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde on yıl aradan sonra yağan kar yağışı köy yollarını kapatırken şehir merkezinde, toprak çatılı evlerde yaşayan vatandaşlar gün boyu yağan karı kar kürekleriyle temizlerken, evlerin çatısından temizlenip sokağa atılan karın keyfini ise çocuklar çıkardı.

Sokak aralarında birken karın üzerinde naylon poşetlerle kayan çocuklar karın gülümseyen yüzü oldu. Çok sayıda genç ve çocuk, tarihi kalenin eteğinde biriken karda buldukları naylonla kayak keyfi yaptı.

Ahmet Çetin isimli vatandaş ilçede son on yılın en yoğun kar yağışının yaşandığını belirterek, “Bir gecede üç kez toprak çatılı evlerin karını sildik” ifadelerini kullandı. (Yusuf Eyyüp Sarı – Özel Haber)

kar-yagisina-en-cok-onlar-sevindi (2)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Bir Gecede Aynı Mahalledeki 3 İşyerine Hırsız Girdi!

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bir gecede aynı mahalledeki 3 işyerine giren hırsızlar bir miktar para ile çeşitli malzemeleri çaldı. Alınan bilgilere göre, Ofis mahallesi 1. sokakta bulunan 3 işyerine giren kimliği belirsiz üç kişi, işyerinde bulunan bazı malzemeler ile bir miktar parayı alarak kayıplara karıştı. Hırsızların ilk hedefi sokaktaki fitness salonu […]