Kürt Şair Selim Temo Siverek’e Geliyor

Siverek ilçesinde Kurmanci dili üzerine yaptığı çalışmalarla bilinen KOZIK (Komeleya Ziwanê Kurdî), Kürt şiiri tarihiyle ilgili panel düzenliyor.

Türkçe ve Kürtçe yazdığı şiirlerle tanınan ünlü Kürt Şair Selim Temo Siverek KOZIK (Komeleya Ziwanê Kurdî) davetlisi olarak Siverek’e geliyor. Siverek’te Kürtçe dilinin Kurmanci lehçesi yanı sıra özelikle Zaza dili üzerinde çalışmaları ile tanınan KOZIK, Kürt şiirinin tarihi ile ilgili bir panel düzenleyecek.

Panel ile ilgili açıklamada bulunan KOZIK Başkanı Kâfur Seçilmek, “Dernek olarak Kürt dili ile lehçelerinin yaşaması ve gelişmesi için çalışmalar yürütüyoruz. Siverek halkına kaliteli ve bir o kadarda zevkli bir panel olacağını düşündüğümüz yeni bir panel gerçekleştireceğiz. Bu panele Türkçe ve Kürtçe şiirleri ile tanınan Artuklu Üniversitesi Öğretim Görevlisi Sayın Selim Temo’yu davet ettik, değerli hocamız sağ olsun davetimize icabet edecek. Panelimiz 16 Ocak Cumartesi akşamı saat 19.00’da Gümrük hanında düzenlenecektir. Tüm Siverekli hemşehrilerimizi bu panelimize davet ediyoruz” dedi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Paris’te öldürülen üç kadın Siverek’te anıldı

Siverek  Kadın Özgürlük Mücadelesi platformu, Paris’te Kürdistan Enformasyon Bürosu’na yapılan saldırı sonucu hayatını kaybeden Sakine Cansız, Fidan Doğan, Leyla Söylemez için basın açıklaması düzenledi. İlçenin Kanlıkuyu Meydanında düzenlenen basın açıklamasına Kadın Özgürlük Mücadelesi platformu üyeleri ve bazı vatandaşlar katıldı. 9 Ocak 2013 tarihinde Kürdistan Enformasyon Bürosu’na yapılan silahlı saldırı sonucu […]